کد خبر: 16842 | تاریخ انتشار: ۲۳:۵۴:۴۹ - پنجشنبه ۴ فرو ۱۴۰۱ | بدون نظر | |

اورژانس اجتماعی در حاشیه شهر کرمان راه‌اندازی می‌شود

سرپرست بهزیستی استان با بیان اینکه با اعتماد به اورژانس اجتماعی، جامعه از بروز بسیاری از آسیب‌ها مصون می‌ماند، گفت: در مناطق حاشیه شهر کرمان پایگاه‌های اورژانس اجتماعی سیار راه‌اندازی می‌شود.

علیرضا وحیدزاده سرپرست بهزیستی کرمان

به گزارش سایت تخصصی مددکاری اجتماعی ایران و به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، امروز ۴ فروردین ماه محمود علیگو، مدیرکل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور و رئیس اورژانس اجتماعی کشور با همراهی سرپرست بهزیستی استان از مرکز اورژانس اجتماعی شهرستان کرمان بازدید کرد.

علیرضا وحیدزاده، سرپرست بهزیستی استان در این بازدید با اشاره به اینکه در استان کرمان ۱۹ اورژانس اجتماعی مشغول به فعالیت هستند، گفت: از این تعداد اورژانس اجتماعی شهرستان کرمان در سطح یک فعالیت می‌کند و اورژانس شهرستان‌های جیرفت، بردسیر، سیرجان، زرند، بم و رفسنجان اورژانس سطح ۲ هستند.

وی افزود: در شهرستان‌های عنبرآباد، انار، بافت، راور، نرماشیر، ریگان، فهرج، رودبار، قلعه‌گنج، منوجان، کهنوج و شهربابک نیز اورژانس سطح ۳ فعال است و البته چهار شهرستان استان هنوز فاقد اورژانس می‌باشند که به زودی و با تامین امکانات و مساعدت از سوی بهزیستی کشور راه‌اندازی خواهند شد.

سرپرست بهزیستی استان تعداد نیروهای اورژانس اجتماعی در سطح استان را ۱۷۴ نفر عنوان کرد و افزود: نیروهای اورژانس اجتماعی شهر کرمان ۴۵ نفر می‌باشند که در نظر داریم در مناطق حاشیه شهر نیز اورژانس‌های سطح ۳ را به صورت پایگاه‌های سیار راه‌اندازی کنیم.

وحیدزاده با بیان اینکه خدمات اورژانس اجتماعی در استان شامل سه فعالیت مداخله در بحران فردی، خانوادگی و اجتماعی، خط تلفن اورژانس اجتماعی و خدمات سیار اورژانس اجتماعی خلاصه می‌شود، اظهار داشت‌: مردم ما باید به اهمیت اورژانس اجتماعی در پیشگیری و کنترل آسیب‌های اجتماعی پی ببرند و قطعا با اعتماد به تیم اورژانس اجتماعی جامعه از بروز بسیاری از آسیب‌های جدی مصون می‌ماند.

محمودعلیگو در ادامه بازدیدها از مرکز نگهداری کودکان خیابانی حضرت زهرا(س) و مرکز نگهداری کودکان عقب‌مانده ذهنی شهید دکتر فیاض بخش کرمان بازدید و با روند خدمت‌رسانی این مراکز آشنا گردید.

انتهای پیام

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات