کد خبر: 16875 | تاریخ انتشار: ۲۳:۰۵:۳۴ - پنجشنبه ۱۱ فرو ۱۴۰۱ | بدون نظر | |

هوش مصنوعی موتور جستجو گوگل برای کمک به پیشگیری از خودکشی

گوگل از هوش مصنوعی جدیدی استفاده می‌کند که قابلیت درک هدف پشت سرچ کاربر را دارد، این کمپانی امیدوار است که هوش مصنوعی جدید اش برای پیشگیری از خودکشی به افرادی که با مشکلات روبرو هستند کمک کند و نتایج بهتری را به آن‌ها نشان دهد. گوگل اخیرا در یک پست وبلاگی اعلام کرد که در هفته‌های آینده در حال پیاده‌سازی MUM، یک مدل هوش مصنوعی است که با دقت بیشتری مشکلات حاد و بحران‌های شخصی افراد را که در گوگل سرچ می‌کنند می‌فهمد.

به گزارش سایت تخصصی مددکاری اجتماعی ایران، هوش مصنوعی گوگل برای پیشگیری از خودکشی توسعه یافته تا بهتر بتواند منظور کاربر را از عبارت سرچ شده بفهمد و برای او اطلاعات بهتری فراهم کند. گوگل اعلام کرد مدل جدید AI به موتور جستجو‌ی این کمپانی کمک می‌کند تا بهتر بتواند به جستجو‌های افراد مربوط به خودکشی، مصرف مواد مخدر، تجاوز جنسی و خشونت‌های خانگی کمک کند.

موتور جستجو گوگل قبلا در رابطه به محتوای خودکشی مشکل داشته و با فناوری جدید بهتر می‌تواند به افراد کمک کند

این غول اینترنتی اذعان کرد که مدل جدید و دیگری از AI با نام BERT می‌تواند نتایج ناخواسته‌ی جنسی که موتور جستجو نشان می‌دهد را کاهش دهد. گوگل اعلام کرد که BERT همین‌ حالا هم در سال گذشته 30 درصد کمتر این نتایج را نمایش داده است. این تکنولوژی های جدید با بهره‌مندی از هوش مصنوعی در نظر دارند که بتواند هدف کاربر از مفاهیم سرچ شده را بهتر درک کنند و در همین راستا بهتر بتوانند سرویس و نتایج جستجو ارائه کنند.

گوگل ظاهرا به دلیل پیچیدگی موارد خودکشی در این سری درخواست‌ها با مشکل روبرو بوده و همیشه مفهموم اصلی پشت سرچ را درک نمی‌کرده، با این وجود حالا موتور جستجوی این کمپانی می‌تواند در صورت فهمیدن موارد مربوط به خودکشی، شماره‌های تماس مرکز پیشگیری از خودکشی را به افراد بدهد.

موتور جستجوی گوگل در گذشته با محتوای خودکشی که در پلتفرم‌های اجتماعی راحت قابل دسترسی بوده نیز مشکل داشته و با این فناوری‌های جدید سعی در برطرف کردن آن دارد. به گفته‌ی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ ها CDC، خودکشی یکی از علل اصلی مرگ در ایالات متحده است و در سال 2020، نزدیک به 46,000 نفر جان خود را به این دلیل از دست داده‌اند.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات