کد خبر: 16955 | تاریخ انتشار: ۲۰:۵۰:۵۲ - چهارشنبه ۲۴ فرو ۱۴۰۱ | بدون نظر | |

پیمایش آسیب‌های اجتماعی شهرستانها

معاون پیشگیری از آسیب‌های مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: یکی از برنامه‌های بهزیستی، رصد آسیب‌های اجتماعی است. از اواخر سال گذشته اقدام به رصد و دیده‌بانی و انجام پیمایش آسیبهای اجتماعی در کلیه شهرستان‌های استانها کردیم.

به گزارش سایت تخصصی مددکاری اجتماعی ایران ، دکتر آرزو ذکایی‌فر در خصوص سند تحول دولت در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، با بیان اینکه توجه به بحث آسیب‌های اجتماعی، مشارکت مردم، برنامه‌های اجتماع‌محور و خانواده‌محور در سند تحول دولت است، گفت: یکی از نکات بسیار مهم، برجسته و قابل اهمیت در سند تحول دولت که توسط ریاست جمهوری ابلاغ شده این است که در فصل پنجم آن، بسیاری از فعالیت‌های مردم‌پایه یا اجتماع محور، مشارکت اجتماعی، برنامه های آموزشی، مداخلات در حوزه کنترل کاهش آسیب‌های اجتماعی، بحث ارتقاء سلامت اجتماعی آورده شده و این نشان‌دهنده اهتمام و توجه دولت به مسائل ارتقاء سلامت اجتماعی و خانواده و استفاده از ظرفیت مردم و نهادهای داوطلبانه برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سلامت اجتماعی است.

وی ادامه داد: برهمین اساس دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برنامه‌های سال ۱۴۰۰ را بر مبنای آنچه در سند وجود دارد و برجسته و قابل اهمیت است طراحی کرده است. بر همین اساس دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اقدام به بازمعماری ماموریت‌های خود در حوزه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با تاکید بر تقویت کمی، کیفی و رصد مستمر، نظارت و زمان‌بندی مناسب کرده است.

ذکایی‌فر با بیان اینکه یکی از برنامه‌های دفتر پیشگیری از آسیبهای اجتماعی که از سال گذشته نیز به طور جدی بر روی آن کار شد، بحث رصد آسیب‌های اجتماعی است،‌ گفت: از اواخر سال گذشته اقدام به رصد و دیده‌بانی و انجام پیمایش آسیبهای اجتماعی در کلیه شهرستان‌های استانها کردیم. حدود ۴۷۲ شهرستان مورد پیمایش و رصد قرار گرفتند که داده‌های آن در حال تحویل است. برهمین اساس برنامه این است که دبیرخانه‌های رصد آسیب‌های اجتماعی با مشارکت سایر نهادها و دستگاه‌ها بتوانند برنامه‌های منطقه‌ای و استانی خود را در حوزه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی پیشنهاد دهند.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات