کد خبر: 16968 | تاریخ انتشار: ۱۲:۳۷:۰۱ - جمعه ۲۶ فرو ۱۴۰۱ | بدون نظر | |

رییس سازمان بهزیستی کشور:

۲۵۰۰ مرکز خدمات مثبت زندگی در کشور وجود دارد

رئیس سازمان بهزیستی کشور و معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ مرکز خدمات مثبت زندگی در کشور وجود دارد که باید در ساختار آنها تجدید نظر شود.

به گزارش سایت تخصصی مددکاری اجتماعی ایران ، دکتر علی محمد قادری شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای معاونین بهزیستی لرستان که در سالن جلسات مخابرات بروجرد برگزار شد، افزود: مراکز خدمات مثبت زندگی باید کمک حال مددجویان بهزیستی باشند، ولی متاسفانه این طور نیست، نیازهای جامعه هدف باید توسط مراکز مثبت زندگی شناسایی شود و دو هزار و ۵۰۰ مرکز مثبت زندگی در کشور وجود دارد که باید در ساختار آنان تجدید نظر صورت گیرد.

وی اظهار داشت: بررسی اوضاع جامعه هدف بهزیستی در دولت ویژه دیده شده و مهمترین موضوع برای معلولان مسائل اقتصادی است که باید بررسی شود.

وی با اشاره به این که بحث فرهنگی بسیار مهم است، اضافه کرد: موضوعات فرهنگی نیز بسیار مهم است که باید یک پوست اندازی در سازمان بهزیستی اتفاق بیافتد و باید کاری کنیم که حال جامعه هدف بهزیستی خوب شود؛ ۱۹ هزار پرسنل در بهزیستی خدمت می کنند تا جامعه هفت میلیونی معلولان کشور در رفاه باشند.

قادری بیان کرد: اولین قدم در جهت مردمی شدن سازمان بهزیستی، باز کردن درهای مراکز سازمان بهزیستی به روی نیروهای جهادی و مردمی است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: متاسفانه قانون جامع معلولان خوب اجرا نمی شود و سازمان بهزیستی مصمم به اجرای قانون جامع است و باید بازنگری و سپس اجرایی شود و تا چند روز آینده از همکاری دستگاه های مختلف با سازمان بهزیستی گزارشی به ریاست جمهوری داده خواهد شد.

وی اضافه کرد: توسعه آسیب ها در مناطق مختلف باید پیگیری شود و برای اولین بار از کارشناسان بهزیستی سراسر کشور بهره گیری می شود، در موضوع مناسب سازی باید در همه شهرستان ها نیز جلسات مناسب سازی تشکیل و همه دستگاهها باید همکاری کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: خلاقیت و پیگیری، خانواده بهزیستی را متحول می کند و با باز شدن درهای بهزیستی تحول ایجاد خواهد شد که سازمان بهزیستی باید با مردم باشد و این مسیر باعث خدمت رسانی بهتر می شود.

قادری افزود: مسئولان به جای پشت میز نشینی باید وارد دانشگاهها و ادارات مختلف شوند و شبکه ای تشکیل شود تا دغدغه جامعه هدف بهزیستی رفع شود، بر اساس تجدید نظر در آیین نامه های سازمان بهزیستی اقدامات خوبی برای در اختیار قرار دادن تجهیزات برای معلولان انجام شده است.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات