کد خبر: 17022 | تاریخ انتشار: ۱۷:۴۹:۴۹ - شنبه ۳ ارد ۱۴۰۱ | بدون نظر | |

رئیس سازمان بهزیستی خبر داد

ارسال اسامی دستگاه‌هایی که در زمینه قانون حمایت از معلولین کوتاهی کردند به رئیس جمهور

رئیس سازمان بهزیستی از ارسال لیست اسامی دستگاه‌هایی که در زمینه قانون حمایت از معلولین کوتاهی کردند به رییس جمهور خبر داد.

به گزارش سایت تخصصی مددکاری اجتماعی ایران به نقل از ایسنا ، دکتر علی محمد قادری در این باره اظهار کرد: در روز ٣١ فروردین ماه سال جاری نامه ای برای رییس جمهوری ارسال شد که شامل لیست دستگاه هایی است که در زمینه قانون حمایت از معلولین کوتاهی کردند .

وی ادامه داد: متاسفانه برخی دستگاه ها می بایست وظیفه خود را در این باره انجام می دادند اما به هر طریقی انجام ندادند.

وی در پاسخ به اینکه کدام دستگاه ها در این امر کوتاهی کردند گفت: زیاد هستند. حدود ٨٩ دستگاه هستند که اصلا به وظیفه خود عمل نکردند. در حقیقت با توجه به اینکه قانون و تکلیف است وظیفه داریم هر سال یکبار در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گزارش اجرای قانون را ارائه کنیم.

به گفته رییس سازمان بهزیستی، این عدم انجام وظیفه پیگرد قانونی دارد. به خصوص کمیسیون اصل ٩٠ ورود پیدا می کند و مثلا درباره ماده ۵ و تبصره ٢ که بحث حمل و نقل افراد دارای معلولیت را پیگیری می کند برای آن ها مبانی پیگرد قانونی تنظیم خواهد شد.

دکتر قادری تاکید کرد: افرادی که زیرساخت در اختیارشان است و می توانند تسهیل‌گری کنند باید به وظیفه قانونی خود عمل کنند. این یک نوع فرهنگ سازی است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات