کد خبر: 17100 | تاریخ انتشار: ۲۲:۲۴:۴۱ - پنجشنبه ۲۲ ارد ۱۴۰۱ | بدون نظر | |

رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی اعلام کرد؛

لزوم بهره گیری از ظرفیت حوزه تخصصی مددکاری اجتماعی در طرح جوانی جمعیت

رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی بر لزوم بهره گیری از ظرفیت حوزه تخصصی مددکاری اجتماعی در طرح جوانی جمعیت تاکید کرد.

به گزارش سایت تخصصی مددکاری اجتماعی ایران، دکتر حسن واعظی در بازدید از واحد مددکاری اجتماعی مرکز آموزشی درمانی کودکان مفید ضمن تبریک هفته سلامت و تقدیر از تلاش های صورت گرفته در حوزه مددکاری اجتماعی، گفت: مباحث حوزه مددکاری تخصصی است و استقرار اطلاعات مددکاری اجتماعی در  HIS جهت تهیه بانک اطلاعاتی بسیار مفید است.

وی افزود: ظرفیت سازی اداره مددکاری اجتماعی وزارت بهداشت جهت بهره مندی از خدمات داوطلبین هلال احمر ستودنی است و براساس تفاهم نامه مشترک بین معاونت درمان و سازمان داوطلبان هلال احمر قرار است. سلامت یاران در مراکز درمانی به صورت داوطلبانه در حوزه مددکاری اجتماعی مشغول به ارایه خدمات به گروههای آسیب پذیر در چارچوب مشخصی می‌شوند. 

رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی با اشاره به اهمیت ارتباط با سازمان های بین المللی، ارتباط با یونیسف برای دریافت کمک برای کودکان بیمار را مهم دانست و گفت: در بحث جوانی جمعیت هم همکاری و نشست های تخصصی مددکاری اجتماعی باید انجام شود و از این حوزه برای ایجاد فرهنگسازی و آموزش بهره برد.

رئیس اداره مددکاری اجتماعی معاونت درمان وزارت بهداشت در این بازدید گفت: تدوین پروتکل تخصصی مددکاری اجتماعی در حیطه کودک آزاری پیرامون سیاست های حوزه مددکاری اجتماعی و در راستای حمایت های اجتماعی از گروه های آسیب پذیر مراجعه کننده به مراکز درمانی انجام شده و این پروتکل در اردیبهشت ماه سال جاری به تمام دانشگاه های علوم پزشکی سطح کشور ابلاغ شد.

دکتر سیدمحمد حسین جوادی توسعه همکاری های بین بخشی را عاملی برای توسعه خدمات مددکاری اجتماعی به گروههای هدف عنوان کرد و افزود: در سال گذشته حدود 5000 مورد کودک آزاری با هماهنگی مددکاران اجتماعی مراکز درمانی و اورژانس اجتماعی بهزیستی ساماندهی شده است.

رئیس اداره مددکاری اجتماعی معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به حمایت های خیرین در حوزه مددکاری، اظهار داشت: از ظرفیت موسسه خیریه سیمرغ جهت تامین هزینه ایاب و ذهاب کودکان نیازمند خدمات درمانی و کم بضاعت مالی که از شهرستان به بیمارستان های تهران مراجعه کرده اند استفاده شده است.

گفتنی است به مناسبت هفته سلامت، رئیس مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی و رئیس اداره مددکاری اجتماعی معاونت درمان وزارت بهداشت به همراه مسئولین  دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی از واحد مددکاری اجتماعی مرکز آموزشی درمانی کودکان مفید بازدید کردند.

 شایان ذکر است در پایان این بازدید از مددکاران اجتماعی فعال در حوزه کودکان که در طرح پایلوت پروتکل کودک آزاری شرکت داشته اند، تقدیر به عمل آمد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات