کد خبر: 17157 | تاریخ انتشار: ۱۷:۲۰:۵۳ - چهارشنبه ۱۱ خرد ۱۴۰۱ | بدون نظر | |

نگرانی از پیر شدن روستاها و کاهش ازدواج روستاییان

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به اینکه روستاها به سرعت بیشتری به سمت پیر شدن می‌روند گفت: آمارهای ازدواج در روستاها بسیار نگران کننده است. در طول ۵ سال در کشور ازدواج بالا رفته اما ازدواج در روستاهای ما نصف شده است. چه اتفاقی در در حال رخ دادن است؟ روستاهای ما به سمت پیر شدن می‌روند. روستای پیر به این معنی است که به آمار کمیته امداد و بهزیستی اضافه می‌شود. چه سیاستهایی در این کشور دنبال می‌شده است؟.

به گزارش سایت تخصصی مددکاری اجتماعی ایران ، دکتر مدنی در نشست اجلاس سراسری مدیران صندوق بیمه روستاییان و عشایر ضمن اشاره به ابلاغیه سیاستهای تامین اجتماعی، گفت: دولت سیزدهم از ابتدایی که روی کار آمده توجه ویژه‌ای به حوزه مناطق محروم و روستاها داشته است. 

وی با بیان اینکه بیش از ۲۱ میلیون نفر روستایی در کشور داریم، افزود: ۲۶ درصد سبد اقتصادی کشور و سهم gdp در حوزه روستاها و تولیدی است که در حوزه روستاها اتفاق می‌افتد که این تولید به معنای عام در حوزه صنعت و کشاورزی و معدن است.

وی گفت: ۲۶ درصد gdp کشور در حوزه روستاییان است اما آنچه در سالهای گذشته در بودجه ها و برنامه ریزیها و توجه ها مشاهده می‌کردیم چقدر بوده است؟. توجهی که این دولت از ابتدا به موضوع روستاها و مناطق محروم داشته، توجه ویژه‌ای بوده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری افزود: امسال بیش از ۵۰۰ هزار شغل در مناطق روستایی و حاشیه شهری توسط دولت و با همکاری نهادها ایجاد می شود. 

مدنی با اشاره به فقر مطلق گفت: کاری که در این دولت دنبال می‌شود بحث توانمندسازی خانواده‌هایی است که دچار فقر مطلق هستند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به طرحی که در معاونت توسعه روستایی با همکاری وزارت نیرو و مجموعه کمیته امداد و بهزیستی مبنی بر واگذاری ۱۱۰ هزار پنل خورشیدی و نیروگاه خورشیدی که در اختیار ۱۱۰ هزار خانواده نیازمند قرار می‌گیرد، دنبال می‌شود گفت: توجه به این حوزه‌ها بی نظیر است. 

وی گفت: در حوزه بیمه سلامت در این دولت ، ۵ میلیون و ۴۵۴ هزار نفر بیمه رایگان سلامت شدند که اتفاق خوبی است.

مدنی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه روستاها به سرعت بیشتری به سمت پیر شدن می‌روند، افزود: آمارهایی که در زمینه ازدواج در روستاها داریم بسیار نگران کننده است. در طول ۵ سال در کشور ازدواج بالا رفته است، اما در طول پنج سال، ازدواج در روستاهای ما نصف شده است. چه اتفاقی در روستاها در حال رخ دادن است؟ روستاهای ما به سمت پیر شدن می‌رود.

 وی افزود: روستای پیر به این معنی است که به آمار کمیته امداد و بهزیستی اضافه کنیم. چه سیاستهایی در این کشور دنبال می‌شده است؟

وی با بیان اینکه ۴۰ مسئله اصلی کشور در حوزه آسیبهای روستاها و مناطق محروم شناسایی شده است، گفت: ۲۲ پروژه محوری دنبال می شود.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: , ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات