کد خبر: 17399 | تاریخ انتشار: ۱۶:۰۲:۰۶ - پنجشنبه ۵ آبا ۱۴۰۱ | ۱ نظر | |

واکنش رئیس انجمن مددکاران اجتماعی اردبیل به حادثه خانواده سوزی در مشگین شهر

در پی حادثه تلخ خانواده سوزی در مشگین شهر، رئیس انجمن مددکاران اجتماعی استان اردبیل به خبرنگار ستما گفت: متاسفانه شرایط بروز خشونت های خانگی در ایران به وضعیت نگران کننده ای رسیده است و قسمت عمده اخبار مربوط به این خشونت ها، نه تنها از چشم مردم بلکه حتی از چشم مسئولان نهادهای متولی نیز پنهان است.

موحدی ضمن ابراز تاسف از بروز خشونت خانوادگی اخیر در شهر آلنی از توابع مشگین شهر و فوت دو کودک گفت: علت اصلی بروز خشونت های خانگی وجود طیفی از زمینه های روحی و روانی، اختلافات خانوادگی، ناپایداری وضعیت اقتصادی خانواده و اصطکاک زیاد میان افراد خانواده بوده و اساسا وقتی افراد با استرس بالا مواجه هستند، سریع تر عصبانی می شوند و با بروز کوچکترین حادثه ای دست به انجام رفتارهایی می زنند که شدیدترین عواقب را به همراه دارد.

مدرس دانشگاه با اشاره بر اینکه بروز بحران های اقتصادی و اجتماعی، رشد آمار فقر و بیکاری، افزایش گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، نگرانی از دسترسی مناسب به امکانات اولیه ، همگی مسائلی است که افراد را مبتلا به استرس و اضطراب شدید می کند اضافه کرد، درصورت عدم مدیریت و پایین بودن تاب آوری افراد ، موضوع می تواند به انجام رفتارهای احساسی و پرخاشگرانه غیر قابل جبران ختم شود.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ دیدگاه مطلب براي " واکنش رئیس انجمن مددکاران اجتماعی اردبیل به حادثه خانواده سوزی در مشگین شهر " ارسال شده است.

  1. بهروز علائی گفت:

    با سلام و سپاس فراوان از استاد فرهیخته جناب آقای امین موحد که بسیار عالی و جامع بر موضوع فوق اشاره فرمودن و تاسف از یروز چنین خشونتهایی هر از چنئد گاهی درنقاط مختلف کشور ، همانطوریکه استاد اشاره فرمودند ،مساله اقتصادی و معیشتی عامل اصلی می تواند تلقی شود و در تایید فرمایشات استاد گرانقدر باید عرض کنم. متاسفانه تاخر فرهنگی، عدم آموزش صحیح اعضای خانواده ها ، مساله ژنتیکی ، باور های غلط غیر قابل تغییر برخی افراد ، خانواده ها، گروهها واز طرفی مواجهه این افراد با زندگی جدید شهر نشینی و سهولت استفاده از ابزار و تکنولوژی ارتباطات جدید ازجمله؛ تلویزیون،ماهواره،موبایل،اینترنت (بدون آموزش محتوا) و… که جایگزین ارتباطات سنتی شده .شدت و شیوع این خشونت ها را افزایش می دهد. و… با سپاس

ارسال نظر


آخرین موضوعات