کد خبر: 17439 | تاریخ انتشار: ۱۷:۰۳:۱۲ - شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ | بدون نظر | |

پیام تبریک وب سایت تخصصی مددکاری اجتماعی ایران به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت

وب سایت تخصصی مددکاری اجتماعی ایران به مناسبت گرامیداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت پیامی را صادر کرد.

معلولیت ناتوانی نیست بلکه یک واقعیت پذیرفته شده در جهان امروز است و افراد دارای معلولیت در سرتاسر دنیا با فتح قله های موفقیت بارها این را به اثبات رسانده‌اند که معلولیت با وجود ایجاد محدویت هایی در افراد، هرگز نتوانسته مانع بروز توانمندی ، خلاقیت و عزت نفس در افراد دارای معلولیت شود .
۱۲ آذر روز جهانی افراد دارای معلولیت ، روز پرداختن به خواسته آنهاست ، فرصتی برای بازاندیشی و تحول
۱۲ آذر بنام کسانیست که اگرچه در بیان نامشان در اذهان نقص عضویت آنها تجسم می یابد اما بسیاری از آنها توانمندیهایی دارند که فراتر از انسان های با جسم سالم است.
هدف از بزرگداشت این روز، تعمیم شناخت جوامع و اقشار مردم از نیازها و فعالیت‌های افراد دارای معلولیت و آشنا شدن آنان با حقوق مادی و معنوی خود و چاره‌اندیشی برای رفع موانع و آسیب‌هاست و تغییر افکار عمومی درباره معلولیت های مختلف و افزایش آگاهی جامعه در راستای عمل به مسئولیت های خود در جهت ایجاد جهانی بهتر برای افراد دارای معلولیت است.
امروز اگرچه فرصتی برای احترام به جایگاه افراد دارای معلولیت بوده اما فرصتی نیز برای توجه به نیازها و مشکلات این عزیزان است که در لابلای نگاه های ترحم آمیز به این قشر گاهی محو می شوند.
امروز در حالی این مناسبت را گرامی می داریم که بسیاری از این افراد که بزرگترین اقلیت جامعه محسوب می شوند در عرصه های مختلف علمی، ورزشی، فرهنگی، هنری و غیره در سطوح استانی، منطقه ای، ملی و بین المللی خوش درخشیده و همواره افتخار می آفرینند و آنچه این قشر نیاز دارند اصلاح نگاه های مردم است که نه به عنوان ترحم بلکه با نگاه به شهروندان عادی باید به آنها داشته باشند.
خداوند انسانها را بر اساس ایمان و ذات پاک انسانی دوست دارد و حضوری نزد خدا برتر است که گمانش به خداوند از همه بهتر باشد و برای رسیدن به ذات پاک الهی بیشتر تلاش کرده است، ما بر این باوریم :که روز جهانی افراد دارای معلولیت در حقیقت فرصتی است برای تکریم و تجلیل از کسانی که با وجود مشکلات جسمی با توکل به خدا، تکیه بر اراده محکم و خودباوری سرافرازانه در عرصه‌های گوناگون ایفای نقش می کنند.
ضمن تبریک روز جهانی افراد دارای معلولیت با شعار ” راه حل های تحول آفرین برای توسعه فراگیر ، نقش نوآوری در ایجاد جهانی دسترس پذیر و برابر ” به همه توان یابان ، خانواده های فداکار آنان و تمامی تلاشگران عرصه خدمت رسانی به افراد دارای معلولیت ، از درگاه خداوند متعال توفیق روز افزون برای این عزیزان مسئلت می نمایم.
به امید روزی که همه مردم به این باور برسند که معلولیت هیچگاه محدودیت نبوده و نخواهد بود و محدودیت اصلی در جسم یک انسان نیست بلکه در روح و باور اوست.””

وب سایت تخصصی مددکاری اجتماعی ایران

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات