کد خبر: 17496 | تاریخ انتشار: ۱۶:۲۷:۰۲ - جمعه ۶ بهم ۱۴۰۲ | بدون نظر | |

سی و هشتمین همایش روز ملی مددکار اجتماعی با عنوان مددکاری اجتماعی و میانجی‌گری برگزار شد

سی و هشتمین همایش روز ملی مددکار اجتماعی با عنوان مددکاری اجتماعی و میانجی‌گری با همکاری انجمن مددکاری اجتماعی ایران و بنیاد شهید و امور ایثارگران و دانشگاه‌ها در سالن فردوسی خانه‌ اندیشمندان با حضور معاون مددکاری و مشارکت‌های مردمی و مدیرکل دفتر مددکاری و مشاوره بنیاد و همچنین مددکاران تهران بزرگ، استان البرز، شهرستان‌های استان تهران برگزار شد.
سی و هشتمین همایش روز ملی مددکار اجتماعی با عنوان مددکاری اجتماعی و میانجی‌گری برگزار شد
به گزارش ایثار، بهروز بزرگی، در میزگرد تخصصی میانجی‌گری که با حضور اساتید دانشگاه‌ها و سازمان‌های شرکت کننده در همایش برگزار شد، در خصوص نقش میانجی مددکاران اجتماعی در حل تعارضات اعم از اجتماعی و خانوادگی گفت: نقش میانجی مددکاری اجتماعی در حل اختلاف، فرصتی برای دو طرف درگیر در مسئله فراهم می‌سازد تا پس از حل اختلاف، به تقویت روابط خویش بپردازند.
مدیرکل دفتر مددکاری و مشاوره بنیاد افزود: شیوه میانجی‌گری در حل اختلاف غیردادگاهی بر این واقعیت متکی است که افراد درگیر اختلاف می‌توانند از طرح مسئله خود و مذاکره درباره آن نه تنها به اختلاف خویش پایان دهند بلکه رشته‌های پیشین ارتباط را هم به دلیل ایجاد فهم و درک مشترک تقویت کند.
وی عنوان‌کرد: اختلاف پدیده‌ای اجتناب‌ناپذیر است اما اختلاف که به درستی حل نشود خطرناک است. در شیوه‌های قضایی دادگاه تصمیم قانونی خود را قاطعانه بر هر دو طرف درگیر در اختلاف کند و وظایف هر یک را مشخص می‌سازد. در فرایند غیردادگاهی، مددکار اجتماعی، میانجی، دو طرف درگیر را قادر می‌سازد وارد مذاکره‌ای اصولی شوند تا نیازها وخواسته‌های هر یک مشخص‌تر شود و سرانجام خود تصمیمی بگیرند که رضایت هردو طرف فراهم آید.

مدیرکل دفتر مددکاری و مشاوره خاطرنشان‌کرد: استفاده از مددکاران در بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان میانجیگر و روش‌های آنها که توام با مذاکره و آموزش است؛ در حل اختلافات خانوادگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ایثارگران بسیار موثر است.
در این همایش ضمن ارائه مقالات علمی در خصوص نقش میانجی‌گری در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، در بازتوانی اجتماعی و پذیرش معتادین بهبود یافته و اهمیت آن در حوزه کودکان همچنین سخنرانی مجازی دبیرکل فدراسیون جهانی مددکاری اجتماعی در خصوص میانجی‌گری و حل تعارض مطالبی مطرح شد.
انتهای پیام/

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات