کد خبر: 1845 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۱۴ - شنبه ۲۹ بهم ۱۳۹۰ | بدون نظر | |

۲میلیون نفر مصرف کننده مواد مخدر در کشور

مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبازره با مواد مخدر کشور گفت: حدود دو میلیون نفر وابسته و مصرف کننده مواد مخدر در کشور داریم که بخش کوچکی از آنها بانوان هستند.

آفتاب: مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبازره با مواد مخدر کشور گفت: حدود دو میلیون نفر وابسته و مصرف کننده مواد مخدر در کشور داریم که بخش کوچکی از آنها بانوان هستند.

دکتر محمد باقر صابری عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در محل شورای مبارزه با مواد مخدر استان سمنان با اشاره به اینکه، حدود دو میلیون نفر وابسته و مصرف کننده مواد مخدر در کشور داریم، افزود: متاسفانه گرایش بانوان در مصرف داروها و مواد مخدر جدید رو به افزایش است.

وی در خصوص افزایش تعداد مراکز ترک اعتیاد در کشور گفت: افزایش تعداد این مراکز به این معنا نیست که معتادان افزایش یافته اند بلکه توسعه این مراکز در راستای سیاست عدالت در سلامت و دسترسی آسان بیماران به این مراکز است.

مدیرکل درمان و حمایت های اجتماعی ستاد مبازره با مواد مخدر کشور، تعداد مراکز ترک اعتیاد در کشور را دو هزار مرکز سرپایی اعلام کرد و افزود: خوشبختانه با اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر ذیل ماده ۱۵ ، قرار است براساس آئین نامه ای مراکز مجاز تعریف شوند که پیش نویس این آئین نامه تهیه و تدوین شده و به تصویب دستگاه های ذیربط نیز رسیده است و به زودی ابلاغ خواهد شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات