کد خبر: 1903 | تاریخ انتشار: ۰:۰۲:۳۹ - سه شنبه ۲ اسف ۱۳۹۰ | بدون نظر | |

کسب رتبه برتر کشوری توسط بنیاد کودک اردبیل

باقر زارع در گفتگو با مهر:
حمایت بنیاد کودک اردبیل از 360 دانش آموز محروم/دایی کفیل کودکان بی سرپرست
اردبیل – خبرگزاری مهر: مدیر بنیاد حمایت از کودک شعبه اردبیل از پوشش 360 نفر از دانش آموزان محروم با سابقه تحصیلی درخشان در استان اردبیل خبر داد.

اعظم باقر زارع در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: به منظور ایجاد بسترهای حمایتی برای ادامه تحصیل دانش آموزان با استعداد بنیاد کودک در سراسر کشور با شناسایی دانش آموزان محروم و مستعد آنها را تا اتمام تحصیلات خود و ورود به دانشگاه حمایت می کند.

وی با بیان اینکه شعبه استان اردبیل از سال 82 آغاز به کار کرده است، اضافه کرد: هم اکنون این بنیاد شهرستانهای اردبیل، نیر، نمین، پارس آباد و هیر و روستاهای اطراف سرعین را تحت پوشش خود دارد.

مدیر بنیاد حمایت از کودک شعبه اردبیل افزود: از زمان آغاز به کار این مرکز نزدیک به 600 دانش آموز تحت پوشش بوده که بسیاری از آنها فارغ التحصیل شده و حتی با سپری کردن تحصیلات عالی جزو کفیلان بنیاد شده اند.

وی گفت: این دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی به عنوان کفیل، دانش آموزان دیگری را تحت حمایت قرار می دهند و یا در برگزاری برنامه های مختلف با بنیاد همکاری می کنند.

باقر زارع در خصوص نحوه کمک رسانی به دانش آموزان نیازمند و محروم عنوان کرد: با شناسایی دانش آموز مستعد و بررسی سوابق تحصیلی و وضعیت مالی خانواده هایشان علاوه بر پرداخت مقرری ماهانه به دانش آموزان نیازهای ضروری خانواده ها نیز طی ارائه گزارشهای شش ماهه به کفیلان تامین می شود.

کودکان فاقد سرپرست در اولویت مساعدت

وی با بیان اینکه برای تحت پوشش قرار دادن و مساعدت کودکان بی سرپرست و یا کودکانی که سرپرست پدر ندارند در اولویت هستند، تصریح کرد: با این حال در صورت مشاهده کودکانی با فقر مالی برای آنها نیز پرونده تشکیل می شود.

باقر زارع تهیه لوازم ضروری برای خانواده ها از جمله تامین یخچال، تلویزیون، اجاق گاز و بخاری را از کمکهای موردی این بنیاد برای خانواده های نیازمند دانست و یادآور شد: اخیرا در یک مورد استثنایی به دلیل تخریب منزل یکی از خانواده های نیازمند به علت انفجار، به زودی تعمیر و بازسازی آن توسط کفیلان و خیرین بنیاد کودک شروع خواهد شد.

وی با تاکید به این موضوع که حمایتها فقط در قالب پرداخت مقرری خلاصه نمی شود، عنوان کرد: واحد فرهنگی شعبه اردبیل در زمینه برگزاری کلاسهای تقویتی، آموزشی، مشاوره فردی و گروهی، انجام تست هوش و هماهنگی دیدار کفیل با مددجو فعالیت دارد.

مدیر بنیاد حمایت از کودک اردبیل افزود: علاوه بر موارد فوق فعالیتهای جانبی از جمله برگزاری اردوهای فرهنگی، تفریحی به صورت روزانه و هفتگی و جشنها و مراسم خاص در مناسبتهای ویژه از جمله آغاز سال تحصیلی، روز جهانی کودک، افطاری در ماه رمضان و اهدا عیدی نیز همه ساله اجرا می شود.

وی گفت: مهمترین و اساسی ترین فعالیت مددکاران ارتباط با دانش آموزان و ارائه گزارش هفتگی به مسئول شعبه و تشکیل جلسات ماهانه با اعضا هیئت امنا برای بررسی امورات مربوطه است که با توجه به اهمیت و ارج موضوع با نهایت دقت صورت می گیرد.

علی دایی، کفیل کودکان بی سرپرست

باقر زارع با اشاره به بروز چهره های مطرح علمی، هنری و ورزشی از میان این دانش آموزان محروم عنوان کرد: علاوه بر بروز استعدادهای خوب تحصیلی در زمینه هنری، ورزشی و علمی دانش آموزانی داشته ایم که در سطح کشوری و جهانی مقام کسب کرده اند.

وی با اشاره به حمایت برخی چهره های مطرح علمی و ورزشی به عنوان کفیل کودکان تصریح کرد: علی دایی به عنوان مطرح ترین چهره ورزشی کشور و آقای گل جهان هم اکنون از کفیلان این مرکز است که باعث دلگرمی و شادی کودکان تحت پوشش محسوب می شود.

کسب رتبه برتر کشوری توسط شعبه بنیاد کودک اردبیل

باقر زارع مهمترین فعالیتهای سال جاری این بنیاد را برگزاری همایش سه روزه شعب در اردبیل، برگزاری ویژه برنامه های مختلف و برگزاری اردو با موضوعات متنوع برشمرد.

وی از برگزاری همایش گردهمایی خانواده بنیاد کودک در اسفند ماه خبر داد و گفت: این همایش همزمان با کلنگ زنی ساختمان موسسه به مساحت 500 متر مربع برگزار خواهد شد.

مدیر بنیاد حمایت از کودک اردبیل همچنین از کسب رتبه نخست کشوری شعبه اردبیل در میان 16 شعبه در سراسر کشور به دلیل انجام بهینه فعالیتهای مشخص شده خبر داد.

به گفته وی علاقه مندان برای حمایت از تحصیل کودکان بی سرپرست یا همکاری در فعالیتهای این مرکز می توانند با تماس با شماره تلفن 7718706 – 0451 از این بنیاد حمایت مادی و معنوی به عمل آورند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات