کد خبر: 1923 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۵۶ - چهارشنبه ۳ اسف ۱۳۹۰ | بدون نظر | |

اسلحه مددکار، اندیشه و سعه صدر اوست

مدیر کل زندان‌های استان فارس گفت: مددکاری، شغل نیست، هنر است؛ هنر برقراری ارتباط با افرادی که از جامعه طرد شده‌اند و نیاز به بازگشت مجدد دارند.

به گزارش ایسنا، احمدی در جمع مددکاران اجتماعی زندان‌های استان فارس با بیان این مطلب افزود: مددکار باید بداند مخاطبش چه کسی است و به اصول و ارزش‌های حرفه‌اش پایبند باشد و در حفظ اسرار مددجویان بکوشد.

وی ادامه داد: اساس مددکاری، اخلاق است. اگر زندانی از شما انتظار دارد کاری برایش انجام دهید اما آن مسئله از طرف شما حل نمی‌شود، باید با روی گشاده با وی برخورد کنید تا تخلیه روانی شود و از تنش‌های ناشی از حبس وی در زندان بکاهد.

مدیر کل زندان‌های فارس اظهار کرد: اگر می‌خواهیم محیطی امن توام با آرامش داشته باشیم باید جو اعتماد و امنیت روانی را در زندان ایجاد کنیم.

احمدی تاکید کرد: خوش‌رویی و احترام به ارزش و کرامت انسانی زندانی از هر چیز دیگری برتر است که این مهم با حضور مددکاران به عنوان افرادی متعهد در زندان‌ها محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه کار مددکار، نرم‌افزاری است و اسلحه مددکار، فکر، اندیشه، برخورد خوب و سعه صدر اوست، خاطرنشان کرد: مددکار باید عملا سعه صدر را به دیگران آموزش دهد و اعتماد را بین زندانیان ایجاد کند.

مدیر کل زندان‌های فارس با تاکید بر اینکه کار مددکار با سایر کارکنان متفاوت است، گفت: اگر مددکار کارش را با سایر کارها گره بزند، نمی‌تواند موفق باشد. مددکار زمانی موفق است که کارش را با عشق و علاقه و بدون هیچ چشم‌داشتی در چارچوب کار مددکاری انجام دهد.

احمدی خطاب به مددکاران اظهار کرد: با درک متقابل سعی کنید به گونه‌ای برخورد کنید که طرف مقابل احساس کند مشکلاتش را پذیرفته‌اید تا با تکیه بر توانایی‌ها و استفاده از منابع موجود برای رفع مشکل یا نیاز خود اقدام کند.

وی در ادامه بر لزوم شناسایی سریع مددجویان واجد شرایط و معرفی آنان به ستاد دیه جهت آزادی از زندان تاکید کرد.

منبع ایسنا

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات