کد خبر: 2013 | تاریخ انتشار: ۰:۰۲:۵۱ - شنبه ۶ اسف ۱۳۹۰ | بدون نظر | |

راه‌اندازی مراکز همسریابی به افزایش ازدواج کمک می‌کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم با اشاره به راه اندازی مراکز همسریابی از سوی وزارت ورزش و جوانان افزود: هرگونه طرحی را که منجر به حل مسئله و معضل ازدواج جوانان شود، باید مثبت ارزیابی کرد.

سیروس برنابلداجی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: باید برای راه اندازی این مراکز، موازین شرعی و دینی در نظر گرفته شود چرا که اگر طرحی بدون پشتوانه دینی باشد قطعا جامعه را دچار آسیبهای جدی خواهد کرد.

پیش از این معاون امور فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان از راه اندازی مراکز تربیت همسرگزینی در سال آینده خبر داده بود.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه باید راه اندازی این سایت براساس طرح های بومی و اسلامی باشد، اظهار داشت: مسئولان اجرایی این طرح باید مراقب باشند که از ایده ها و طرح های غربی کپی برداری نشود و مراکز و سایت هایی ایجاد کنند که بومی و مطابق با فرهنگ کشور باشد.

نماینده مردم بروجن در مجلس با اشاره به مهمترین موانع ازدواج جوانان همچون اشتغال و مسکن افزود: به اعتقاد بنده راه اندازی این مراکز می تواند در بالارفتن ازدواج در کل کشور موثر باشد و نقش مهمی را ایفا کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، مشکل اقتصادی را مهم‌ترین مانع برای ازدواج جوانان عنوان کرد و گفت: متأسفانه هم‌اکنون جوانان نمی‌توانند حداقل شرایط زندگی مشترک مانند مسکن، شغل با درآمد معیشتی و… را فراهم کنند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات