کد خبر: 2215 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۰۹ - دوشنبه ۱۵ اسف ۱۳۹۰ | بدون نظر | |

آموزش سربازان برای پیشگیری از اعتیاد

 

مدیرکل پیشگیری ستاد مبارزه با موادمخدر از آموزش سربازان وظیفه با هدف مصون‌‌سازی از خطرات سوءمصرف مواد در استان تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر کشور، حمید صرامی مدیرکل فرهنگی و پیشگیری این ستاد از آموزش سربازان وظیفه با هدف مصون‌‌سازی از خطرات سوءمصرف مواد در استان تهران خبر داد و گفت: در سال‌جاری طبقات مختلف اجتماعی تحت پوشش آموزش‌های پیشگیری اولیه از اعتیاد قرار گرفتند.

وی افزود: سربازان وظیفه یکی از اقشار جامعه هستند که آموزش‌ آنان در این زمینه در پادگان‌ها و با همکاری نیروهای مسلح صورت گرفت و اقدامات موثری برای مصون‌سازی آنان در مقابل خطرات سوءمصرف مواد انجام شد.

وی گفت: در سال‌جاری طبقات مختلف اجتماعی تحت پوشش آموزش‌های پیشگیری اولیه از اعتیاد قرار گرفتند.

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری تصریح کرد: به‌طور نمونه یک هزار نفر از سربازان وظیفه با همکاری حوزه عقیدتی، سیاسی، فرماندهی انتظامی، اداره کل بهزیستی و دبیرخانه شورای هماهنگی در یکی از یگان‌های استان تهران مورد آموزش پیشگیری اولیه از اعتیاد همچون آشنایی با پیامدهای سوءمصرف مواد و آموزش مهارت‌های زندگی قرار گرفتند و در پایان دوره‌های آموزشی با برگزاری مسابقاتی در این زمینه به نفرات برتر هدایایی تقدیم شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات