کد خبر: 2765 | تاریخ انتشار: ۱۵:۲۰:۲۸ - دوشنبه ۷ فرو ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

مددکاران به نخستین پرچمدار مددکاری، علی (ع) اقتدا کنند

مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مددکاران خواست به اولین مددکار خلقت و نخستین پرچمدار مددکاری، حضرت علی(ع) اقتدا کنند.

به گزارش وب­دا دکتر سیدحمید حسینی در نشست دوره ای مددکاران اجتماعی مراکز وابسته به وزارت بهداشت، بهزیستی و کمیته امداد گفت: پایه گذار مددکاری امام اول ما شیعیان حضرت علی علیه السلام هستند که مددکار فقرا، محتاجان، مستمندان و نیازمندان جامعه بودند و وقت و بی وقت با سرکشی های مخفیانه به این عزیزان در خصوص برآوردن احتیاجات آنان و همچنین ملاطفت با ایتام سرآمد همه تاریخ هستند.

وی با بیان اینکه این امام بزرگوار و سایر ائمه از پیامبر خاتم تا سایر اولیای ما الگوی قابل تاسی در زمینه مددکاری هستند و گفتار وکردار آنان می تواند سرلوحه مددکاران قرار گیرد، اظهار داشت: مراجعه به آثار و گفتار و کردار این بزرگواران علاوه بر ایجاد نشاط روحی در انسان موجب دستیابی به منبع بسیار غنی از علوم دراین زمینه می شود که انسان را از هر کتاب علمی دیگری در خصوص مددکاری بی نیاز می کند.

وی افزود: من مدتی در بنیاد غدیر در خدمت آیت الله خزعلی بودم و بخشی از برنامه های ما در این بنیاد در کنار کارهای علمی توزیع بسته های کمکی به مستمندان در مناسبت های مختلف بود. در آن بنیاد توانستیم با ارائه طرح های جدید بخشی از توصیه های ائمه را متناسب با نیازهای روز جامعه محقق کنیم. بنابراین بر این باورم که می توان بسیاری از داستان هایی که از ائمه در خصوص مددکاری اجتماعی شنیده ایم با طرح های جدید و به روز اجرایی کنیم.

دکتر حسینی با اشاره به بی تفاوتی برخی از آحاد جامعه نسبت به فقرا و نیازمندان، گفت: بدتر از فقر و بیکاری در جامعه، بی تفاوتی نسبت به این امور است. ما همانطور که حضرت علی(ع) نسبت به افراد نیازمند در همسایگی خود و در سطح جامعه بی تفاوت نبود نباید به عنوان شیعه او نسبت به نیازمندان بی تفاوت باشیم.

عضو شورای معاونان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توجه ویژه وزیر بهداشت به مددکاران را مورد اشاره قرار داد و گفت: خانم دکتر دستجردی با حضور خود در کنگره مددکاری نشان دادند که نسبت به مددکاران توجه ویژه ای دارند، بنابراین جامعه مددکاری باید از این فرصت برای تقویت خود نهایت بهره را ببرد.

وی افزود: سازماندهی مددکاری و تدوین نظام و ساختار آن و همچنین مسائل آموزشی و سایر مسائل مددکاران از جمله بودجه این قشر و شرح وظایف آنان مسائلی است که در صورتی که توسط شما به صورت یک بسته قابل بررسی تدوین شود، قابل طرح در شورای معاونان وزارت بهداشت بوده و می توان از شورای سیاستگذاری ستاد وزارت بهداشت نیز درخواست کرد جلسه ای از جلسات شورای معاونان را برای بررسی این امور و تصمیم گیری درباره آن اختصاص دهند./

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات