کد خبر: 278 | تاریخ انتشار: ۱۶:۵۸:۱۰ - سه شنبه ۶ دی ۱۳۹۰ | ۲ نظر | |

احساسی هستید یا منطقی؟


با یک آزمایش ساده می توانید تشخیص دهید که احساسی هستید یا منطقی؟

این آزمایش ساده به اینگونه است که مطابق تصویر (1) دستانتان را در حالیکه انگشتان از هم فاصله دارند بلافاصله و بدون هیچ فکری مانند تصاویر (2) و (3) در هم گره کنید. … اگر انگشت شست چپ مانند تصویر (2) روی انگشت شست راست قرار گرفت شما فرد احساسی هستید و اگر بر عکس انگشت شست راست شما مانند تصویر (3)روی انگشت شست دست چپ قرار گرفت شما فردی منطقی هستید. اگر کمی دقت کنید در خواهید یافت که شما تنها یک حالت انگشتان را می توانید براحتی داشته باشید و اگر بخواهید حالت عکس آنرا با انگشتان اجرا کنید قدری مشکل خواهد بود و حالتی که براحتی بر شما مقدور می باشد گویا نوع شخصیت شماست….. خب… حالا که فهمیدی جزو کدوم دسته ای میتونی در ادامه خصوصیات هر دسته رو بخونی … انسان ها به دو دسته تقسیم می شوند:

الف) افراد احساسی ب) افراد منطقی

افراد احساسی افرادی هستند که بر پایه احساسات و عواطف خود ، تصمیمات مختلف زندگی شان را می گیرند.اما افراد منطقی افرادی هستند که براساس عقل و منطق و استدلال خود تصمیم گیری می کنند. افراد احساسی نیمکره راست مغزشان فعال تر است در صورتی که افراد منطقی نیم کره چپ مغزشان فعال تر است. افراد احساسی دارای خصوصیاتی همچون خلاقیت، احساسی بودن، کلی نگر بودن، بلند پروازی و رؤیایی بودن و دل رحم بودن و … می باشند و نیز افراد منطقی خصوصیاتی همچون: نظم، منطقی بودن، پرداختن به جزئیات، واقع گرا بودن، تحلیل و استنتاج را دارا می باشند. افراد منطقی یا احساسی هر کدام به نوبه خود عالی هستند و هیچ کدام بر دیگری برتری ندارد در واقع این دو گروه مکمل یکدیگر در روابط اجتماعی سالم هستند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۲ دیدگاه مطلب براي " احساسی هستید یا منطقی؟ " ارسال شده است.

 1. سهیلا نظری گفت:

  چه جالب. من دانشجوی روانشناسی هستم اما تا حالا اینو نمیدونستم.
  خودم یه آدم منطقی هستم و با این آزمایش مطمئن شدم که نظر محققان درسته.
  ممنون از مطالب به روزتون.
  راستی میشه بگید این a-sasw چه ربطی به این مطالبی که گذاشتین داره؟ معنیش چیه؟

 2. مدیریت سایت گفت:

  با تشکر از ارسال نظر شما.a-sasw مخفف لاتین اسم سایت می باشد که هم عنوان فارسی و هم عنوان لاتین آن در سر برگ سایت حک شده است.

ارسال نظر


آخرین موضوعات