کد خبر: 2966 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۴۱ - شنبه ۱۹ فرو ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

بانک آسیب های اجتماعی شهریورماه راه اندازی می‌شود

مدیرکل آسیبهای اجتماعی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی از راه اندازی بانک مربوط به آسیبهای اجتماعی در شهریور ماه امسال خبر داد.

حسن موسوی چلک در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: بانک آسیبهای اجتماعی پس از بررسی آسیبهای مختلف در استانهای کشور توسط کارشناسان و متخصصین امر نیمه اول سال جاری راه اندازی خواهد شد و در این بانک تمامی آسیبها تدوین شده است.

وی افزود: این سایت می تواند در برنامه ریزی مدیران و مسئولان کشور موثر و مفید باشد .

مدیر کل آسیبهای اجتماعی وزارت کار ، تعاون و رفاه اجتماعی تاکید کرد: در حال حاضر شرایط جامعه به گونه ای شده که اعضای خانواده ها بشدت مشغول کار هستند وهمین امر باعث شده که کمتر با یکدیگر در ارتباط باشند بطوریکه همسایه از همسایه خود اطلاعی ندارد.

وی گفت: کمبود شادی در زندگی افراد و نپرداختن به امور تفریحی دلیل بسیاری از افسردگیها و ناراحتی ها است .

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران گفت: براساس آمارهای وزارت بهداشت  34 درصد مردم تهران از یکی از اختلالات روانی رنج می برند به همین دلیل باید شادی و تفریح و همچنین ارتباط با افراد دیگر در مردم تهران تقویت شود.

موسوی افزود: اختلالات و بیماریهای روانی مقدمه بروز مشکلات و آسیبهای اجتماعی هستند بطوریکه هر یک از این مشکلات می تواند باعث افزایش خشونت در جامعه شود.

به گفته وی، دید و بازدید و رفت و آمد با نزدیکان و خویشاوندان، تفریحات سالم که زمینه شادی را فراهم کند، فرصتی برای استراحت و به خود رسیدن، مطالعه و … از جمله مواردی است که می تواند از مشکلات خانواده ها و همچنین اختلالات روانی بکاهد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات