کد خبر: 2981 | تاریخ انتشار: ۰:۰۲:۴۷ - یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

آماده‌سازی زوجین برای طلاق حلقه مفقوده فعالیت مددکاران اجتماعی است

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر لزوم ورود و تاثیرگذاری مددکاران اجتماعی در مراحل پس از طلاق، گفت: آماده‌سازی زوجبرای طلاق حلقه مفقوده فعالیت مددکاران اجتماعی است.

دکتر نفریه در گفت‌وگو با خبرنگار«اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خاطر نشان کرد: واقعیت این است که تمام مشاوره‌ها به منظور کاهش طلاق به صلح و سازش نمی‌انجامد و آنچه در این میان حائز اهمیت است رها نکردن زوجین و فرزندانشان پس از طلاق است.

وی در ادامه تاکید کرد: فعالیت‌های مددکاری و مشاوره‌های پس از طلاق از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می‌کند.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در ادامه با بیان اینکه یک چهارم متقاضیان طلاق در کشور به چرخه مشاوره سازمان بهزیستی وارد می‌شوند عنوان کرد: تنها برخی مراکز مشاوره حدود ۵۵ درصد در امر سازش متقاضیان طلاق موفق بوده‌اند.

نفریه در ادامه اظهار کرد: در سال ۸۹، ۱۴۲ مرکز مداخله در خانواده در کل کشور به منظور کاهش طلاق، ۵۲ هزار مراجعه‌کننده داشته‌اند که این رقم برای ۱۴۸ مرکز مداخله در شش ماهه نخست سال گذشته ۳۲ هزار و ۶۸۸ نفر بوده است و افزایش چشم‌گیری داشته است.

وی با اشاره به قانون حمایت از خانواده که چندی پیش در مجلس به تصویب رسید، گفت: در این قانون پیش بینی لازم برای فعال‌سازی مراکز مشاوره در قوه قضاییه و پیش بینی‌هایی در مورد گسترش فعالیت‌های مراکز مشاوره تحت نظارت سازمان بهزیستی انجام شده است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات