کد خبر: 3148 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۵۷ - سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

سازش بیش از ۵۴۰۰ فقره پرونده توسط مددکاران کلانتری‌های اصفهان

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از مصالحه ۷۲ درصدی پرونده‌های قضایی در دوایر مشاوره کلانتری‌های این فرماندهی و سازش بیش از پنج هزار و ۴۱۷ فقره پرونده در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از پایگاه خبری پلیس، محمد علی بختیاری فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان اظهار داشت: در سال ۱۳۹۰ تعداد ۷ هزار و ۵۲۶ پرونده به دوایر مشاوره کلانتری‌های این فرماندهی ارجاع داده شد که ۷۲ درصد از پرونده‌های ارجاعی به مصالحه ختم شده است.

وی نقش دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری‌ها را در پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی مهم ارزیابی کرد و افزود: با توجه به هجمه رسانه‌های غربی جوانان امروز بیش از هر چیز نیازمند مشاوره و ارشاد هستند تا از هرگونه گزندی در امان باشند.

رئیس پلیس مرکز استان اصفهان با بیان اینکه ارتقای فرهنگ استفاده از مشاوره موجب جلوگیری از تراکم ارجاعات به مراجع قضایی می‌شود، تصریح کرد: در سال ۱۳۹۰ تعداد ۵ هزار و ۴۱۷ فقره پرونده توسط کارشناسان مشاوره کلانتری‌های اصفهان به سازش ختم شد که مقایسه این آمار با سال ۱۳۸۹ رشد ۳۵ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه سعی شده در این مراکز از نیروهای متخصص و کارشناسان خبره استفاده شود، افزود: با ارائه خدمات مشاوره‌ای در کلانتری‌های اصفهان بار پرونده‌های مراجع قضایی سیر نزولی پیدا می‌کند.

بختیاری همچنین در مورد دفاتر مددکاری در کلانتری‌ها بیان داشت: در دفاتر مذکور مددکاران اجتماعی تمام توان علمی و حرفه‌ای خویش را برای رفع مشکلات و اختلافات مراجعان به کار می‌گیرند به طوری که بیش از نیمی از پرونده‌های ارجاعی به دفاتر مددکاری به مصالحه و در نتیجه مختومه می‌شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مراکز مشاوره از مصادیق بارز مراکز فرهنگی و اجتماعی جامعه محسوب می‌شوند و پلیس اصفهان هم همواره تلاش می‌کند تا این مراکز را برای خدمات دهی بهینه به شهروندان تقویت کند، اضافه کرد: در صورت بروز مشکل یا بحران در مسائل خانوادگی، شغلی و حقوقی به کارشناسان متخصص مشاوره پلیس مستقر در کلانتری‌های سطح شهرستان مراجعه و از خدمات رایگان این مشاوران بهره‌مند شوند.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات