کد خبر: 3201 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۳۳ - جمعه ۱ ارد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

اظهارات یک مددکار اجتماعی در مورد خشونت علیه زنان

ایسنا: دادگاه عالی ژوهانسبورگ تنها در یک روز به پرونده تجاوز 9 مرد به 62 زن در داخل و خارج از این شهر که در بین آنها یک پدر و پسر نیز هستند، رسیدگی کرده است.

این پدر و پسر به 21 مورد تجاوز به زنان، آدم‌ربایی، دزدی و زخمی کردن افراد متهم هستند. بر اساس این گزارش این حوادث در طول ساعات مختلف شبانه روز رخ داده است و زنان قربانی به دلیل مورد حمله قرار گرفتن در مناطق دور افتاده شهر و یا در اماکن عمومی شلوغ، هیچ راه فراری نداشته‌اند.

تینی مولوکو یک مددکار اجتماعی عضو سازمان «مبارزه با خشونت علیه زنان» در این باره اظهارکرد: شمار زیاد پرونده‌های مربوط به تجاوز و سوء استفاده از زنان نشان دهنده میزان بالای خشونت‌های صورت گرفته علیه زنان بی‌دفاع در ژوهانسبورگ است.

وی تاکید کرد که این تعدد میزان واقعی وقوع جنایات علیه زنان را نشان نمی‌دهد، چون در اغلب موارد قربانیان حتی حادثه را گزارش نمی‌دهند.

مولوکو افزود: اما آنچه روشن است، این است که زنان در ساعات پایانی روز مورد تجاوز و دزدی قرار می‌گیرند و این یعنی اینکه ما در جهانی ناامن زندگی می‌کنیم.

وی هم‌چنین در مورد بازجویی قربانیان تجاوزات در دادگاه بسیار ابراز تاسف کرد و آن را غم‌انگیز خواند و گفت که متاسفانه در بسیاری از موارد با وجود تلاش دادگاه‌ برای محکوم کردن متجاوزان اما آنها به دلیل نبود شواهد کافی نجات پیدا می‌کنند.

به گزارش پایگاه اینترنتی IOL.COM، به دلیل نقص موجود در سیستم پلیس آفریقای جنوبی، برخی از مجرمان نوعی احساس مصونیت از مجازات دارند.

یک فعال حامی حقوق زنان معتقد است که این مجرمان به موضوع تجاوز به زنان به عنوان یک بازی قابل توجه نگاه می‌کنند و باور دارند که هیچ عواقبی متوجه آنها نیست.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات