کد خبر: 3255 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۱۲ - سه شنبه ۵ ارد ۱۳۹۱ | ۱ نظر | |

ارائه خدمات مددکاری در ۱۵ کلانتری قم

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی قم از ارائه خدمات مددکاری در ۱۵ کلانتری قم خبر داد.

سرهنگ سید محمد رضا خسروی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه در تمامی کلانتری‌های استان یک واحد مددکاری وجود دارد بیان کرد: در این واحد‌ها افرادی متخصص خدمات مددکاری را به افراد ارائه می‌دهند.

وی گفت: در ۱۵ کلانتری قم خدمات مددکاری توسط واحد‌های مددکاری ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: در استان قم یک مرکز مشاوره و مددکاری با عنوان مرکز مشاوره آرامش وجود دارد که زیر مجموعه معاونت اجتماعی نیروی انتظامی است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی قم بیان کرد: هدف از ایجاد این مراکز توسط نیروی انتظامی علاوه بر ایجاد مرکز مشاوره در استان، ایجاد رابطه نزدیک و صمیمی میان مردم و پلیس، شناسایی رفتارهای ناهنجار و بزهکاری، از بین بردن بستر‌های بروز معضلات اجتماعی و پیشگیری از بروز جرم، آگاه سازی جامعه به منظور افزایش توانایی مقابله و ایجاد فرهنگ مشاوره بوده است.

وی گفت: در این مراکز خدمات مشاوره‌ای و روان‌شناختی در زمینه‌های فردی، گروهی، خانوادگی، تحصیلی و ازدواج ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین این مرکز در زمینه مشکلات نظام وظیفه، اعتیاد، راهنمایی و رانندگی و بسیاری از موارد دیگر مشاوره می‌دهد.

خسروی بیان کرد: همچنین مرکز به روان سنجی فردی در قالب بررسی سطح هوش، رغبت، شخصیت، استعداد و میزان پیشرفت تحصیلی می‌پردازد.

وی گفت: ایجاد چنین مراکزی موجب کاهش حجم پرونده‌های ارجاعی به مراکز قضایی و پیشگیری از وقوع جرم بوده است.

ارائه خدمات در مرکز مشاوره استان به صورت رایگان است

وی با اشاره به اینکه همه مردم می‌توانند در مرکز مشاوره استان شرکت کنند افزود: این مرکز در میدان امام خمینی (ره) واقع شده است و به صورت رایگان خدمات خود را ارائه می‌دهد.

خسروی بیان کرد: مددکاری‌های موجود در کلانتری نیز در حیطه پرونده‌هایی که به آن کلانتری ارجاع می‌شود مددکاری می‌کنند ولی عموم مردم نیز می‌توانند مراجعه کنند.

قم – خبرگزاری مهر

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ دیدگاه مطلب براي " ارائه خدمات مددکاری در ۱۵ کلانتری قم " ارسال شده است.

  1. حمید ر :

    خود کلانتری نیاز به مددکاری دارد

ارسال نظر


آخرین موضوعات