کد خبر: 3274 | تاریخ انتشار: ۰:۳۸:۲۰ - چهارشنبه ۶ ارد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

خطر ابتلا به ایدز کودکان زباله‌گرد

عضو هیئت مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان نسبت به افزایش آمار مبتلایان به ایدز در میان کودکان کار هشدار داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، لیلا ارشد یکی از دلایل افزایش ابتلا به ایدز در کودکان کار و خیابان را رواج «زباله گردی» میان این کودکان دانست و افزود: این کودکان هنگام زباله‌گردی با وسایل آلوده و برنده‌ای مثل سوزن و تیغ و سرنگ تماس مستقیم برقرار می‌کنند که لمس این اشیاء برنده می‌تواند عامل انتقال ویروس HIV باشد.

این مددکار اجتماعی ادامه داد: علاوه بر کودکانی که در نظافت شهر توسط پیمانکاران به خدمت گرفته می‌شوند، کودکانی که به دلیل فقرخانواده‌های‌شان مجبور به تکدی یا زباله گردی در خیابانها هستند نیز باید تحت نظارت شهرداری قرار بگیرند و با دریافت امکانات حداقلی همچون دستکش مقاوم خطر ابتلا به انواع بیماری‌ها را برای این کودکان کار کاهش دهند.

او تاکید کرد: مادرانی که بدلایل مختلف به این بیماری مبتلا هستند باید شناسایی و تحت حمایت و کنترل قرار گیرند تا این بیماری را به فرزندان آنان منتقل نشود.

لیلا ارشد در بخش دیگری از این گفتگو به حذف روز جهانی ایدز از تقویم رسمی کشور انتقاد کرد و افزود: طی دو سال اخیر با حذف روز جهانی ایدز از تاریخ رسمی طبق تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، یادآوری و اطلاع رسانی به افراد جامعه جهت پیشگیری از ابتلا به این ویروس کشنده بسیار کاهش یافته و یا شاید فراموش شده است و این در حالی است که روز به روز بیماری ایدز بخصوص در میان کودکان خیابانی در حال افزایش است.

 

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: , ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات