کد خبر: 3308 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۴۵ - یکشنبه ۱۰ ارد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

مصالحه 67 درصد پرونده‌ها در مراکز مددکاری کلانتری های تهران

به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس،سرهنگ خانچرلی، صبح امروز از مصالحه 67 درصد پرونده های ارجاع شده به مراکز مشاوره و مددکاری کلانتری ها در فروردین ماه سال جاری اشاره کرد.

سرهنگ محسن خانچرلی، رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، صبح امروز از سازش و مصالحه 67 درصد پرونده های تشکیل شده در فروردین ماه سال جاری در کلانتری ها که به دایره مشاوره و مدد کاری ارجاع شده است، خبر داد.

این مقام انتظامی ضمن اشاره به این موضوع خاطر نشان کرد:” در مدت مذکور با ارائه مشاوره و مددکاری در کلانتری ها یک هزار و 408 پرونده به صلح و سازش تبدیل شده است.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت افزود:” از مجموع پرونده های تشکیل شده در کلانتری های پایتخت، در مدت مذکور 223 پرونده تبدیل به سازش، حقوقی می باشد؛ 474 پرونده مربوط به اختلاف خانوادگی، همچنین 451 مورد پرونده متشکله در خصوص نزاع و درگیری و 260 فقره پرونده مربوط به سایر موارد به مصالحه منجر شده است.

سرهنگ خانچرلی در ادامه افزود: قابل ذکر است که در مدت مذکور 2 هزار و 85 فقره پرونده به دایره مشاوره و مددکاری کلانتری های تهران بزرگ ارجاع شده که از این تعداد پرونده، تعداد یک هزار و 408 فقره آن منجر به صلح و سازش شده است.

این مقام ارشد انتظامی در خاتمه گفت: با وجود کارشناسان و مشاوران مددکار در کلانتری ها، اکثر پرونده های تشکیل شده در این مراجع به خصوص درگیری، نزاع و اختلافات خانوادگی با هدایت و مشاوره پلیس حل و فصل شده است و کمتر پرونده ای در این خصوص به دادگاه ارجاع گردیده و همین امر در کاهش پرونده های قضایی بسیار مفید بوده است.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات