کد خبر: 3311 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۴۸ - یکشنبه ۱۰ ارد ۱۳۹۱ | ۱ نظر | |

قانون مهریه 110 سکه ای نهایی شد

شورای نگهبان تصویب کرد ، هرگاه مهریه در زمان وقوع عقد تا 110 سکه بهار آزادی طرح جدید یا معادل آن باشد، وصول آن مشمول قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی است و هرگاه مهریه بیش از این مقدار باشد ملائت زوج، ملاک پرداخت خواهد بود.

لایحه حمایت از خانواده پس از چهار سال بررسی در صحن علنی مجلس و کمیسیون حقوقی و قضایی، در اسفند ماه سال گذشته به تصویب رسید و برای تایید نهایی به شورای نگهبان رفت.

نمایندگان مجلس در خصوص مهریه ، پیشنهادی را به تصویب رساندند که بر اساس آن هرگاه مهریه در زمان وقوع عقد تا 110 سکه بهار آزادی طرح جدید یا معادل آن باشد، وصول آن مشمول قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی است و هرگاه مهریه بیش از این مقدار باشد ،ملائت زوج، ملاک پرداخت خواهد بود.

شورای نگهبان نیز عصر دیروز با صدور اطلاعیه ای نظر خود را در خصوص لایحه حمایت از خانواده اعلام کرد و بر اساس این اطلاعیه مهریه 110 سکه ای تصویب و تبدیل به قانون خواهد شد.

بر اساس قانون جدید ، صرفا مهریه های تا 110 سکه مورد حمایت قانون خواهد بود.

سلامت نیوز

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:


۱ دیدگاه مطلب براي " قانون مهریه 110 سکه ای نهایی شد " ارسال شده است.

  1. آیسان گفت:

    سلام.شوهرم من واذیت میکنه و آزار جنسی.من هنوز عقدم اما به اجبار کراهتمو از دست دادم تنها راه برام طلاقه.مهریم زمان عقد۱۳۶۹سکه طرح جدید بود که همسرم گفته ۲۰۰تا که تصویب شده نمیده درخواست۱۱۰تا دادم آیا در صورت قبول نکردن این مقدار هم باهاش برخورد میشه قانونی؟

ارسال نظر


آخرین موضوعات