کد خبر: 3626 | تاریخ انتشار: ۱۹:۵۷:۵۸ - یکشنبه ۱۰ ارد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

نقش موثر مشاوران پلیس در کاهش آسیب‌های اجتماعی

 

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مجید مرآت ظهر امروز در جلسه نیروی انتظامی استان نقش مشاوران فعال پلیس را در کاهش آسیب‌های اجتماعی مهم و تاثیرگذار دانست.

وی با بیان اینکه نباید از نقش ارزشمند مشاوره‌های فعال پلیس در کاهش آسیب‌های اجتماعی در نسل امروز و فردا غافل بود، افزود: در آغاز هزاره سوم به موازات پیشرفت جوامع و توسعه تکنولوژی و رشد بی‌رویه جمعیت بحران‌های اجتماعی، بیماری‌های روحی و روانی به ویژه در قشر جوان به اوج خود رسیده و این تهدید یک چالش و مشکل جهانی و مربوط به تمام کشورها، ملل و اقوام است.

معاون اجتماعی پلیس گیلان ادامه داد: زمانی که پدیده بحران روحی و روانی در قشر جوان و نوجوان رسوخ می‌یابد به طور طبیعی اجتماع را متحمل خسارات جبران ناپذیری می‌کند.

مرآت، نسل جوان و نوجوان را دارای ویژگی‌های منحصر به‌فردی نامید و تصریح کرد: به تبع آن نیازهای خاصی نیز در وجودشان موج می‌زند.

وی، عواطف زلال و دقیق، قلب پاک و آماده، نشاط و تحرک، توان و جوشش، خلاقیت و کمال‌طلبی و کنجکاوی را برخی از صفات جوانانی دانست که تصویری امید آفرین، قابل اتکا، سرمایه‌ساز و آینده ساز ارائه می‌دهند.

این مسئول درباره آموزش برنامه‌ها و مهارت‌های زندگی به نسل جوان، اذعان کرد: خانواده، مربیان مدارس و قشر تعلیم دیده مشاوران فعال پلیس که کارشناسان مشاوره و مددکاری اجتماعی کلانتری‌ها هستند، می‌توانند با حضور در مدارس، مساجد و کانون‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش بسیار کلیدی در گسترش روحیه اعتماد به نفس در جوانان و نوجوانان و کاهش آسیب‌های اجتماعی ایفا کنند.

وی، مشاوره فعال پلیس را در ایجاد آرامش روحی و روانی دانش‌آموزان بسیار تاثیرگذار خواند و ابراز کرد: بسیاری از نوجوانان به واسطه شکاف سنی و نیازهای به روز خود در عصر جدید قادر نیستند تعاملی مناسب با والدین خود ایجاد کنند و از والدین نیز اصرار دارند تا به سبک گذشتگان خود الفبای سالار بودن را با هر شیوه‌ای به فرزندان خود الزام کنند که هر دوی این دیدگاه موجب دوری آنها از یکدیگر می‌شود.

مرآت خاطرنشان کرد: مشاوران فعال پلیس تلاش می‌کنند تا با تلفیق دو رویه متفاوت، سبکی را ارائه دهند تا بزرگ‌ترها و کوچک‌ترها با استعانت از رهنمودها و تجربه‌های ماندگار دیروز، آینده امروز را درخشان‌تر کنند.

وی، هدف مشاوران فعال پلیس را ایجاد یکرنگی، اعتماد دو سویه بین دو نسل، کاهش شکاف نسلی و استمرار آموزش‌های مفید و سازنده، پیشگیری و کاهش جرم و آسیب‌های اجتماعی و تامین امنیتی پایدار به مردم استان عنوان کرد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات