کد خبر: 3637 | تاریخ انتشار: ۱۵:۰۷:۱۹ - دوشنبه ۱۱ ارد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

کمبود مددکار در کنترل و کاهش آسیب اجتماعی

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران از کمبود تعداد مددکاران برای کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی خبر داد و گفت: درحال حاضر فقط 9 هزار مددکار در بخشهای مختلف فعالیت می کنند در حالیکه به چندین برابر این تعداد مددکار در جامعه نیاز داریم.

حسن موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: در بحث پیشگیری نباید فقط به حوزه های انتظامی و قضایی نگاه شود بلکه باید به سمت پیشگیری اجتماعی حرکت کرد و در این میان مددکاری اجتماعی باید نقش پر رنگ تری نسبت به حال حاضر داشته باشد.

وی به افزایش تعداد دانشگاههای مددکاری در کشور اشاره کرد و گفت: در گذشته رشته مددکاری فقط در یک و یا دو دانشگاه آموزش داده می شد اما هم اکنون این رشته در دانشگاههای زیادی وجود دارد و دانشجویان می توانند تا مدرک دکتری در آن پیش روند.

به گفته رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران، براساس تحقیقات انجام شده جامعه ای سالم و سلامت است که تعداد مددکارانی که در عرصه های مختلف در یحث پیشگیری و مشاوره برای کاهش آسیبهای اجتماعی ورود پیدا کرده اند در آن زیاد باشد در غیر اینصورت آن جامعه با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد.

موسوی با اشاره به اینکه در حال حاضر 9 هزار مددکار مشغول فعالیت هستند ، تاکید کرد: براساس برآوردهای به عمل آمده به منظور کنترل و کاهش آسیب ، هم اکنون در کشور به تعداد زیادی مددکار نیاز داریم.

وی با اشاره به اینکه فرصت اشتغال در جامعه مددکاری بسیار بالا است ، افزود: محدودیت قانونی برای صدور مجوز کلینیکهای مددکاری وجود ندارد و این افراد به راحتی می توانند مشغول به کار شوند به همین دلیل به نظر می رسد اشتغال دغدغه جدی مددکاران نیست.

مرتبط:

 

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات