کد خبر: 3641 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۲۴ - سه شنبه ۱۲ ارد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

رعایت استانداردهای سلامت در زندان ضروری است

معاون اداره کل زندان‌های قزوین گفت: زندان یک محیط اجتماعی است و بایستی همه معیارها و استانداردهای محیط اجتماعی سالم در آن لحاظ شود.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد پیرویسی صبح دوشنبه در بازدید از زندان مرکزی درجمع مددکاران اجتماعی اظهارداشت: کلیه خدمات ارائه شده به زندانیان در بخش های قضائی و مددکاری اجتماعی در راستای اصول زندانبانی اسلامی است و تداوم رویه آن سبب ایجاد سازش زندانیان با محیط تربیتی زندان و کاهش رفتارهای پرخطر می شود.

وی تصریح کرد: واحد مددکاری با شناسایی و مطالعه مشکل زندانیان نسبت به رفع آن اهتمام داشته و در حیطه های مختلف از طریق تماس و مکاتبه با مراجع ذیصلاح، برای عفو، آزادی مشروط، مرخصی، اخذ رضایت از شکات، کمک های مالی و معرفی به نهادهای حمایتی نقش موثری در کاهش جمعیت کیفری زندانها دارند.

پیرویسی به فعالیت گسترده واحد قضائی و مددکاری اشاره کرد و افزود: انجام امور به صورت کاملا تخصصی یکی از اهداف سازمانی است که کارکنان بایستی با داشته های علمی و تجربیات به دست آمده برنامه های سیستم را محقق سازند.

معاون اداره کل زندانهای قزوین بیان کرد: توجه به حفظ منابع انسانی که بیشترین و ارزشمند ترین سرمایه هر سازمان محسوب می ‌شوند ضروری است و از سوی دیگر کارکنان موظفند با استفاده بهینه از سرمایه های دولتی با جدیت این مجموعه را در نیل به اهداف و سیاست های اعمال شده یاری کنند.

پیرویسی عنوان کرد: آموزش کارکنان در دوره های تخصصی از جمله ضروریات انکار ناپذیر در زندانهاست.

وی یادآورشد: ارتقاء مهارت و توانایی بیشتر کارکنان با استفاده از ابزارهای علمی روز بایسیتی به طور مستمر صورت پذیرد.

معاون اداره کل زندانهای قزوین گفت: در کنار کاهش جمعیت کیفری باید به مهمترین اصل که همان کاهش تکرار جرم است نظر داشته باشیم تا زندانیان با سلامت کامل روح و جسم به جامعه باز گردند.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات