کد خبر: 3702 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۰۶ - دوشنبه ۱۸ ارد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

60 درصد متکدیان معتاد هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، روح‌الله ردایی بعد ازظهر امروز در بازدید از مرکز نگهداری متکدیان، اظهار داشت: تکدی‌گری در مازندران بحران نیست بلکه به دلیل ناهماهنگی‌ها تبدیل به بحران کرده‌اند.

وی ادامه داد: ‌در طول هشت ‌ماه اخیر 240 متکدی توسط این مرکز جمع‌آوری شده که بخشی هم تکراری هستند.

ردایی با اشاره به اینکه اداراتی که باید در ساماندهی متکدیان دخالت کنند و وظیفه خود را انجام نمی‌دهند، تصریح کرد:‌ کار بهزیستی فقط ساماندهی است.

این مسئول با بیان اینکه نیاز است امنیت این مرکز و مددکاران تامین شود، گفت:‌ بهزیستی که نباید هزینه این برقراری امنیت را تامین کند.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه بیش از 60 درصد متکدیان معتاد هستند، متذکر شد:‌ به واسطه معتاد بودن، به نوعی مجرم هستند و نیاز است با ورود نیروی انتظامی دستگیر شده و کمپ‌های اجباری ترک اعتیاد فرستاده شوند.

وی ادامه داد: چون این اتفاقات نمی‌افتد کار ما ابتر می‌ماند و سرریز این مسائل، متوجه بهزیستی است.

ردایی با اشاره به اینکه شهرداری می‌تواند به عنوان سد معبر با متکدیان برخورد کند و ناجا هم می‌تواند به جرم اعتیاد که البته مواد مخدر هم به همراه دارند در این راستا اقدام کند، گفت:‌ بهزیستی وظیفه چندانی در این زمینه ندارد، اما در اجرای کار نقش پررنگ‌تری نسبت به سایر دستگاه‌ها دارد.

وی با بیان اینکه کمتر از 10 درصد متکدیان غیربومی هستند، تصریح کرد: تکدی‌گری حرفه‌ای که مربوط به باند و یا گروه باشد در مازندران بسیار کم است.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه تکدی‌گری به واسطه نیاز است، اذعان داشت: متکدیانی که جمع‌آوری شده اند بخشی زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی بوده و بخشی هم زنان بی سرپرست و بدسرپرست هستند.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: , ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات