کد خبر: 3733 | تاریخ انتشار: ۰:۰۳:۴۱ - سه شنبه ۱۹ ارد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

اظهارات یک مددکار اجتماعی در مورد کودکان کار

یک مددکار اجتماعی گفت: سیاست جمع‌آوری کودکان کار از سطح خیابان‌های اصلی تنها به قصد زیباسازی شهر و پنهان کردن این کودکان از دید مردم است و نمی‌تواند عوامل نیاز به اشتغال را در میان این کودکان از بین ببرد.

علی بنی‌هاشمی در گفتگو با خبرنگار ایلنا ضمن اشاره به تاثیر بحران‌های اقتصادی اخیر بر اقشار ضعیف جامعه، اظهار داشت: مسئولین به جای جمع‌آوری این کودکان از سطح خیابان‌ها باید از وقوع بحران اقتصادی و رشد تورم جلوگیری کنند تا این کودکان بتوانند به دور از دغدغه‌های معیشتی به تحصیل بپردازند.

مدیر داخلی جمعیت دفاع از حقوق کودکان کار و خیابان با تاکید بر بازتولید فقر به دلیل محرومیت از تحصیل در میان کودکان کار، شرح داد: گاهی سرپرستان خانواده‌های ضعیف تحت تاثیر بحران‌های اقتصادی و بیکاری ناچار می‌شوند منطق و احساسات‌شان را زیرپا بگذارند و با محروم کردن کودکان‌شان از تحصیل آنان را روانه بازار کار کنند که طبیعتا محرومیت از تحصیل باعث بازتولید فقر در میان این اقشار خواهد شد.

این مددکار اجتماعی در ادامه با تاکید بر اثرات مخرب اشتغال در سنین کودکی بر انگیزه‌های آنان در بزرگسالی جهت ورود به مشاغل تولیدی و مفید، بیان کرد: به دلیل فشارهای شدید عصبی و بحران‌های روانی در سنین کودکی، کودکان کار اگر در بزرگسالی درگیر بزهکاری و خرید و فروش مواد مخدر نشوند، به جمعیت عظیم بیکاران می‌پیوندند یا به مشاغل کاذب روی می‌آورند.

بنی‌هاشمی در خاتمه با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی جامع جهت رفع ریشه‌های نیاز به اشتغال در میان این کودکان، گفت: دولت به جای برنامه‌های کوتاه مدت که تنها به کار زیباسازی موقتی شهر می‌آید باید با کاهش واردات و به تبع رونق تولید داخلی، زمینه را برای اشتغال سرپرستان خانواده‌های ضعیف فراهم کند.

اظهارات یک مددکار اجتماعی در مورد خشونت علیه زنان

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات