کد خبر: 3744 | تاریخ انتشار: ۱۷:۵۷:۵۹ - چهارشنبه ۲۰ ارد ۱۳۹۱ | ۱ نظر | |

ضرورت تولید محتوا در حوزه آسیب‌های اجتماعی

رییس سازمان بهزیستی گفت: تولید محتوا و فعالیت‌های تاثیرگذار سازمان بهزیستی به خصوص در حوزه‌های پیشگیری، آسیب‌های اجتماعی و مداخلات به هنگام در حوزه معلولان ضروری است.

همایون هاشمی در حاشیه مراسم رونمایی از سه عنوان کتاب سازمان بهزیستی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، بااعلام انتشار 35 عنوان کتاب در سال 90 در سازمان بهزیستی اظهار کرد: در سال 90 سند راهبردی سازمان بهزیستی کشور رونمایی شد و تعریف جدیدی از سازمان بهزیستی ارائه شد و بدین ترتیب سازمان بهزیستی سازمانی دانش‌محور و دارای فعالیت‌های تخصصی معرفی شد.

وی افزود: با این رویکرد استراتژی‌ها درسازمان بهزیستی عوض شد و یکی از فعالیت‌های عمده در این راستا تولید محتوا در حوزه‌های تاثیرگذار به خصوص حوزه پیشگیری ، آسیب‌های اجتماعی و مداخلات به موقع در حوزه معلولان در راستای کاهش نرخ بروز و ظهور معلولیت است.

وی در ادامه با اشاره به کتب رونمایی شده در این برنامه گفت: نخستین عنوان کتاب « 50 سال مددکاری ایران» است که در آن اطلاعات ارزشمندی در زمینه آسیب‌های اجتماعی و فعالیت‌های مددکاری ارائه شده است و عنوان بعدی « راهنمای عملی آموزش کودکان خیابانی» کتابی است تاثیرگذار در حوزه آموزش و نحوه ارتباط با کودکان خیابانی و کتاب سوم «سلامت روان و بیماری‌های جسمی مزمن» کتابی است که پزشکی اجتماعی را مورد توجه قرار داده است که دیگر واژه سلامت محدود به اطلاعات پزشکی نیست و در عصر حاضر پزشکی اجتماعی نیز به میدان آمده است و حوزه تاثیرگذار در سلامت است.

هاشمی در ادامه با بیان اینکه سازمان بهزیستی، سازمانی دانش‌محور با بدنه تخصصی قوی است اظهار امیدواری کرد که رویکرد جدید سازمان بهزیستی در راستای خدمت به جامعه هدف و به خصوص تقویت بنیان خانواده موثر باشد.

به گزارش ایسنا، در ادامه این برنامه دکتر نفریه ـ معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور نیز در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه بیشترین تعداد مددکاران اجتماعی در سراسر کشور در سازمان بهزیستی مشغول به فعالیت هستند، گفت: کتاب « گزیده‌ مقالات و نتایج کارگروه‌های فکری، عملی حرفه‌ای 50 سال مددکاری اجتماعی درایران» کتابی تاثیرگذار در حوزه اجتماعی است و میان مددکاران اجتماعی در سراسر کشور توزیع می‌شود.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد: این کتاب بتواند در ارتقاء دانش حرفه‌ای مددکاران اجتماعی موثر باشد.

نفریه در ادامه با اشاره به کتاب «راهنمای عملی آموزش کودکان خیابانی» گفت: تعامل با کودک خیابانی و آموزش او امری دشوار است و کارشناسان سازمان بهزیستی در این حوزه تجربیات ارزشمندی دارند و سعی شده است با انتشار این کتاب این تجربیات در اختیار دیگر دست‌اندرکاران امر قرار گیرد.

ایسنا

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ دیدگاه مطلب براي " ضرورت تولید محتوا در حوزه آسیب‌های اجتماعی " ارسال شده است.

  1. 3991524880 گفت:

    کتا بهای معرفی شده مال کدام انشارات است؟

ارسال نظر


آخرین موضوعات