کد خبر: 3798 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۵۰ - یکشنبه ۲۴ ارد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

جزئیات استخدام دولتی در سال ۹1

اخیرا مجوزی به استان‌ها داده شده است که ظرفیت در مورد هر استان متفاوت است و این مجوز استخدام بر مبنای ماده ۵۱ قانون برنامه پنجم و نیز ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری صادر شده است.
به گزارش فارس، معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت رئیس‌جمهور جزئیات استخدام در دستگاه‌های اجرایی به ازای خروج یک نفر در مشاغل حاکمیتی و سه نفر در تصدی‌گری را بیان کرد.

عبدالعلی تاجی در مورد شرایط استخدام در لایجه بودجه ۹۱ گفت: بر اساس قانون برنامه پنجم ماده ۵۱ دولت اجازه استخدام جدید ندارد،اما معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور با پیشنهاد به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و تصویب شورای توسعه مدیریت می‌تواند مجوز استخدام دریافت کند.

وی افزود: اخیرا مجوزی به استان‌ها داده شده است که ظرفیت در مورد هر استان متفاوت است و این مجوز استخدام بر مبنای ماده ۵۱ قانون برنامه پنجم و نیز ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری صادر شده است.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور افزود: بر اساس این مواد، به ازای خروج هر ۳ نفر از مشاغل تصدی‌گری یک نفر جدید و به ازای خروج هر یک نفر از مشاغل حاکمیتی یک نفر جایگزین خواهد شد.

تاجی گفت: با توجه به اینکه سالهای گذشته نیروی انسانی دستگاه‌های اجرایی به خاطر بازنشستگی،بازخریدی و یا فوت از چرخه کار خارج‌ شده‌اند، معاونت توسعه مدیریت نیز به موجب اجازه مجلس و با تصویب ۲ معاونت توسعه و برنامه‌ریزی مجوز استخدام به استان‌ها اعطا می‌کند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات