کد خبر: 3829 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۴۳ - چهارشنبه ۲۷ ارد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

شهریه مهدهای کودک فعلا تغییر نمی‌کند

معاون سازمان بهزیستی کشور گفت: شهریه مهدهای کودک به روز است و فعلا تغییری نمی‌کند و تنها در صورت اجرای مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و تغییرات شدید در قیمت‌ حامل‌های انرژی این شهریه افزایش می‌یابد.

محمد نفریه در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به ابلاغ شهریه مهدها در بهمن‌ماه گذشته اظهار کرد: زمان زیادی از اعلام شهریه جدید مهدها نگذشته است و از آنجایی که اتفاق خاصی نیز درحوزه اقتصاد کشور رخ نداده شهریه مهدهای کودک به روز است و فعلا تغییری نمی‌کند.

وی افزود: در تعیین شهریه مهدها سازمان بهزیستی موظف به حفظ تعادل میان مردم، مدیران مهدها و مقررات دولت است.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور درباره چگونگی تعیین شهریه مهدها گفت: مهدهای کودک قیمت‌ تمام شده خود را به کانون همیاری مهدهای کودک اعلام می‌کنند و کانون‌ها معدل شهریه دریافت شده را به ادارات کل بهزیستی در سراسر کشور اعلام می‌کنند. ادارات کل بهزیستی در استان‌ها در تعامل با سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان شهریه نهایی را اعلام و در صورت عدم توافق موضوع را به سازمان بهزیستی کل کشور محول می‌کنند.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: سازمان بهزیستی کشور پس از رایزنی با سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان شهریه نهایی را اعلام و در حال حاضر این شهریه بر اساس خدمات ارائه شده از سوی مهدها اعلام شده است.

نفریه در ادامه با اشاره به ارائه پیشنهاد خود مبنی بر تجهیز مددکاران اورژانس اجتماعی به اسپری و شوکر برای دفاع از خود عنوان کرد: تامین مالی این امر انجام شده است و در انتظار اخذ مجوزهای لازم توسط حراست سازمان بهزیستی از نیروی انتظامی هستیم.

وی گفت: در حال حاضر 200 واحد سیار اورژانس اجتماعی و 146 پایگاه مداخله در بحران در کشور فعالیت می‌کنند.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات