کد خبر: 3870 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۱۶ - شنبه ۳۰ ارد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

هشدار رییس انجمن مددکاران اجتماعی به بازپدید مجدد شیوع مصرف مشروبات الکلی

رییس انجمن مددکاران اجتماعی با اعلام هشدار نسبت به بازپدید مجدد مصرف مشروبات الکلی گفت: اعتیاد به مشروبات الکلی به عنوان یکی از آسیب‌های اجتماعی بازپدید مجددا شیوع یافته است.

حسن موسوی چلک در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به آمارهای منتشر شده توسط مسئولان مرتبط در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آمارهای مراجع انتظامی اظهار کرد: این در حالی است که مشروبات کشف شده در خوشبینانه ترین حالت ممکن 20 تا 30 درصد مشروبات موجود در کشور را تشکیل می‌دهند.

وی در ادامه تاکید کرد: شیوع سوء مصرف مشروبات الکلی،‌ گرایش به مواد مخدر صنعتی ویژه حامل این پیام است که مردم برای شاد بودن لحظه‌ای و مقطعی از هر فرصتی صر نظر از تاثیرات مخرب آن استفاده می‌کنند.

رییس انجمن مددکاری اجتماعی در ادامه عنوان کرد: مصرف مشروبات الکلی هم یکی از اقداماتی است که برخی افراد برای شاد بودن به قسمت آن گرایش پیدا کرده‌اند و این در حالی است که شرب خمر حرام است. تغییر مسیر سوء مصرف الکل به سمت جوانان نگرانی ایجاد می‌کند.

چلک در ادامه گفت: شیوع سوء مصرف الکل و مواد مخدر صنعتی در جامعه‌ای مانند جامعه ما که از سلامت روانی و اجتماعی بالاتری برخوردار است تاثیرات مخرب تری دارد.

وی در ادامه تاکید کرد: لازم است با زبانی که برای جوانان پذیرفتنی باشد در زمینه تاثیرات مخرب الکل اطلاع‌رسانی شود چرا که در غیر این صورت سوء مصرف الکل هم مانند شیشه و مواد مخدر صنعتی تبدیل به بحران اجتماعی می‌شود.

رییس انجمن مددکاران اجتماعی در ادامه با تاکید بر لزوم پذیرفتن افزایش سوء مصرف الکل گفت: لازم است پیشگیری از این امر دغدغه نهادینه شده و عملی مسئولان تبدیل شود.

مرتبط:

رواج مصرف الکل در تهران نگران کننده است

تفریح ۸۰ درصد دختران و پسران چیست؟

 

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات