کد خبر: 3933 | تاریخ انتشار: ۱۶:۳۹:۴۴ - سه شنبه ۲ خرد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

همایش منطقه ای کلینیک های مددکاری اجتماعی در تبریز آغاز به کار کرد

تبریز- همایش منطقه ای کلینیک های مددکاری اجتماعی در اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی آغاز به کار کرد.

دبیر همایش در مراسم آغاز به کار این همایش دو روزه گفت: این همایش با حضور 60 نفر از مدیران کلینیک های مددکاری اجتماعی استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ‌زنجان و گیلان برگزار می شود.

‘ فرگل صحاف ‘ افزود: اهداف این همایش تدوین چشم انداز 30 ساله کلینیک های مددکاری، ‌کمک به ارتقای کیفی و کمی سطح خدمات کلینیک ها،‌ نیازسنجی کلینیک ها و مددکاران شاغل در آنها، ظرفیت سنجی استان ها و ایجاد همدلی و وحدت رویه میان کلینیک های توانبخشی کشور می باشد.

وی گفت: این همایش همزمان با سایر همایش های منطقه ای در کشور برگزار می شود.

صحاف گفت: مددکاری اجتماعی که توسط کلینیک ها در مراکز انجام می شود مبتنی برمهارت، دانش و اصول و ارزش هایی می باشد و مددکاران نباید این اصول را فراموش کنند.

وی تاکید کرد: مددکاران باید اصول رازداری حرفه ای، رابطه حرفه ای، برنامه ریزی براساس توانایی ها و صفات مددجویان، صبر و حوصله،‌ حفظ منزلت مددجو، و حساس کردن مسوولان نسبت به مشکلات مددجویان را سرلوحه امور خود قرار دهند.

صحاف با بیان اینکه در استان آذربایجان شرقی هشت هزار و 256 پرونده مددکاری اجتماعی درجریان است گفت: در این زمینه 20 موسسه خیریه و 14 کلینیک مددکاری فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: دو هزار پرونده مددکاری به کلینیک های مددکار و سه هزار پرونده به موسسات خیریه واگذار شده و در سال های آینده پرونده های بیشتری واگذر خواهد شد.
منبع/ خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) /

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات