کد خبر: 4012 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۳۶ - دوشنبه ۱۵ خرد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

خودکشی دختر افغان برای فرار از ازدواج اجباری

دختر 22 ساله افغان که خانواده‌اش او را به مردی در منطقه «لال سرجنگل» در ولایت «غور» بدل داده بودند، خود را حلق‌آویز کرد.

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افسر پلیس شعبه جنایی این منطقه در گفت‌وگویی با آژانس خبری «پژواک افغانستان» اظهار داشت: این دختر که «رقیه» نام داشته قبل از اینکه قرار ازدواج اجباری‌اش قطعی شود، حدود ساعت 10 صبح چهارشنبه گذشته در خانه، خود را حلق‌آویز کرد.

به گزارش سایت‌رسمی سازمان راوا، این افسر پلیس افغان به نام «نذیر حسین» تاکید کرد:‌ یک گروه تجسس برای بررسی دقیق‌تر این پرونده خودکشی به محل حادثه اعزام شده‌اند واین سومین دختری است که ظرف یک ماه گذشته در این منطقه خودکشی کرده است.

نذیرحسین گفت: رقیه قرار بود به اجبار با مردی ازدواج کند که خواهر او با برادر رقیه ازدواج کرده بود که اصطلاحا در خانواده‌های افغان به این مبادله اجباری «بدل دادن» می‌گویند و عده زیادی از دختران و زنان افغان قربانی این ازدواج مبادله‌ای می‌شوند. این ازدواج برخلاف خواسته قربانی ترتیب داده می‌شود،‌ بیشتر دخترانی که قربانی این رسم می‌شوند، خودکشی می‌کنند اما در برخی موارد آنهایی هم که از این سرنوشت سرباز می‌زنند، توسط خانواده‌ خودشان به قتل می‌رساند.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: , ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات