کد خبر: 4069 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۰۹ - دوشنبه ۲۲ خرد ۱۳۹۱ | ۱ نظر | |

فرسودگی شغلی موجب ایجاد عوارض روانی می‌شود

کارشناس ارشد روان‌شناسی دانشگاه گیلان گفت: فرسودگی شغلی موجب کاهش کارایی، از دست رفتن نیروی انسانی و ایجاد عوارض جسمی و روانی به ویژه در حرفه‌های خدمات‌رسانی می‌شود.
به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، فاطمه پورآقارودبرده ‌در جلسه بررسی ارتباط سلامت روانی و فرسودگی شغلی، اظهار کرد: فرسودگی شغلی یکی از عوامل مهم در کاهش کارایی، از دست رفتن نیروی انسانی و ایجاد عوارض جسمی و روانی می‌شود که سالم‌سازی محیط اجتماعی و اقدام‌های پیشگیرانه و بازدارنده نقش موثری دارد.

وی، با بیان اینکه طبق تحقیقات انجام شده، بین مولفه‌های سلامت روان فرسودگی شغلی رابطه معناداری وجود دارد، افزود: عامل نیروی انسانی همواره به عنوان یکی از عوامل موثر در بقای سازمان‌ها بوده و اتخاذ سیاست‌های صحیح راهبردهای مناسب و برنامه‌های موثر ضروری است.

عضو هیئت علمی گروه علوم اجتماعی نیز دانشگاه نیز در جلسه مذکور امنیت و چگونگی استقرار و تداوم آن را از جمله اساسی‌ترین اهداف و وظایف نظام‌های سیاسی دانست و اظهار کرد: نهادینه شدن این مقوله متضمن عملکرد عناصر در حوزه‌های مختلف است.

اسماعیل بلالی، امنیت اقتصادی را شاکله امنیت عمومی خواند و تصریح کرد: بیکاری و فقر یکی از ریشه‌های مهم بزهکاری و کج‌روی افراد جامعه محسوب می‌شود که هزینه‌های گزافی برای فرد و جامعه است.

وی، گسترش اشتغال و درگیر کردن افراد جامعه با فعالیت‌های اقتصادی را بهبود زیربنای اقتصادی نامید و خاطرنشان کرد: این امر می‌تواند موجب بهبود شرایط امنیت شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,


۱ دیدگاه مطلب براي " فرسودگی شغلی موجب ایجاد عوارض روانی می‌شود " ارسال شده است.

  1. محمد حسینی :

    وبسایت واقعا زیبایی دارین. تلفیق رنگ و چیدمان منوها واقعا زیباست.

ارسال نظر


آخرین موضوعات