کد خبر: 4081 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۳۴ - پنجشنبه ۲۵ خرد ۱۳۹۱ | ۵ نظر | |

نامگذاری روزی به نام مددکاران اجتماعی در تقویم رسمی کشور یک ضرورت است

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با تاکید بر ضرورت نامگذاری روز مددکاران اجتماعی در تقویم رسمی کشور، گفت: 27 سال است که روز ولادت حضرت علی (ع) به عنوان روز مددکاران اجتماعی جشن گرفته می‌شود، اما همچنان شاهدیم که شورای فرهنگ عمومی هنوز به جمع‌بندی کافی برای نامگذاری این روز به نام مددکاران نرسیده است و این در حالی است که اقشار مختلف از جمله معلمان، کارگران،‌ دانش‌آموزان و… در تقویم روزی به نام خود دارند، ضمن اینکه نامگذاری روز مددکار‌ قدردانی از افرادی است که به آسیب‌‌دیدگان جامعه و عزیزترین مخلوقات خداوند خدمت می‌کنند.

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در ادامه با اشاره به سابقه 55ساله مددکاری اجتماعی در ایران اظهار کرد: بنیانگذار مددکاری اجتماعی در دانشگاه‌های ایران، ستاد فرمانفرمایان است، اما در حال حاضر شاهد هستیم که برخی به دروغ مدعی بنیان‌گذاری و یا ناجی‌ بودن مددکاری اجتماعی را دارند و این در حالی است که این افراد نه تنها مددکاری اجتماعی را نجات ندادند، بلکه چاه‌ها و چاله‌های زیادی را در مسیر مددکاری اجتماعی ایجاد کرده‌اند.

چلک همچنین گفت: برخی از افراد خارج از قوانین و مقررات کشور با رسانه‌های خارجی مصاحبه کرده و خود را نماینده انجمن مددکاران یا نماینده جامعه مددکاری عنوان می‌کند و انجمن مددکاری این را وحی می‌داند و به عنوان نماینده این انجمن باید بگوییم که مددکاران در چارچوب قوانین و مقررات کشور فعالیت کرده و صحبت می‌کنند و از گذشته دور تاکنون هدف انجمن مددکاران خدمت به هم‌وطنان خود بوده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مددکاران اجتماعی حق دارند مدیریت سلامت اجتماعی در جامعه را بر عهده داشته باشند، اظهار کرد: لازم است موضوع پیشگیری اجتماعی به مددکاران اجتماعی واگذار شود، چرا که مددکاران اجتماعی موثرترین نقش را در حوزه پیشگیری دارند و هر چه توجه به پیشگیری اجتماعی افزایش یابد، قضازدایی بیش از پیش تحقق یافته و ورودی به زندان‌ها کاهش می‌یابد.

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در پایان از برگزاری بزرگداشت روز مددکار در بیست‌وسوم خرداد ماه در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و پخش سرود ملی مددکاران اجتماعی برای نخستین‌بار در این روز خبر داد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:


۵ دیدگاه مطلب براي " نامگذاری روزی به نام مددکاران اجتماعی در تقویم رسمی کشور یک ضرورت است " ارسال شده است.

 1. کوروش :

  جناب آقای موسوی چلک؛
  من به عنوان یک مددکار اجتماعی نیازی به این ندارم که در تقویم رسمی کشور روزی را به نامم کنند!
  نیاز من اشتغال مددکاران در پست های است که برایشان تعریف شده و کسان دیگری متصدی آن هستند و فکر می کنند هر کسی با هر مدرکی (حتی دیپلم که تعدادشان هم کم نیست) می تواند کار مددکاری انجام دهد.
  آقای موسوی چلک چرا در استخدام سازمان تامین اجتماعی جایی برای مددکار اجتماعی تعریف نشد؟؟
  رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران چرا در لیست رشته های اعضای تیم سلامت طرح پزشک خانواده وزارت بهداشت (شما که همیشه دم از ارتقای سلامت اجتماعی و روان شهروندان با کمک مددکاران اجتماعی می زنید و چرایی و چگونه ایش را نمی گویید)، رشته مددکاری اجتماعی وجود ندارد؟؟ درحالیکه رشته روانشناسی بالینی و حتی روانشناسی عمومی!! هست. چرا با اینکه من دوره طرحم را با عنوان “قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان” به اتمام رسانیده ام و در قسمت “ارسال آخرین مدرک تحصیلی (ویژه پیراپزشکان)” سایت (http://fpqa.behdasht.gov.ir) هم این عنوان ذکر شده، ولی رشته ی ما نیست؟
  آقای رئیس فکر نمی کنید در شناسایی این رشته به مسئولین و دفاع از آن کوتاهی کرده اید؟ یا فکر می کنید این وظیفه شما نیست؟

  قربان من نیازی به این عنوان های پوشالی ندارم “ارزانی خودتان”

 2. مدیر سایت :

  با تشکر از نظر جنابعالی
  انجمن مددکاران اجتماعی یک نهاد داوطلبانه است و نمیشود انتظار انجام تمام امورات را بر گردن این نهاد انداخت.

  1
  3
 3. محمود :

  سلام. من حرف آقای کوروش را درک می کنم. بیکاری دارد به یک مساله بزرگ در بین مددکاران اجتماعی تبدیل می شود. اما به نظرم در حق آقای موسوی کمی اجحاف شده. همه از ایشان انتظار معجزه دارند. ایشان به تنهایی از عهدا ساختن این دیوار فرو ریخته بر نمی آید. به نظرم فراموش کرده ایم این رشته ۵۵ سال قدمت دارد و در طول سالهای بسیار دچار مشکل بوده است. قطعا آقای موسوی در طول این چند سال خدمات بزرگی به جامعه مددکاری اجتماعی عرضه داشته اند اما چرا دیگر اساتید و بزرگان این حرفه سکوت کرده اند. حرفم این است که انتظار زیادی نمی توان از یک نفر داشت و بهتر است حرمت اندک افراد زحمت کش حرفه فدای هیجانات ما نشود. با تشکر از سایت خوب شما

 4. سارا نوروزي :

  انتظار معجزه زمانی پدید می آید که من دانسته یا نادانسته ادعای پیامبری داشته باشم.من به عنوان یک مددکار اجتماعی نیازی به این ندارم که در تقویم رسمی کشور روزی را به نامم کنند! به من یاد بدهید:
  ۱- قدر استاد نکو دانستن ( تا نام کتاب های خود را به عنوان تنها سرفصل دروس مددکاری اجتماعی دانشگاه های علمی کاربردی ننویسم)
  ۲- بدون تخصص در هر حیطه ای سرک نکشم
  ۳- شجاعانه حرف بزنم، حرف حق بزنم و برای پیشرفتم به ابزارهای نامددکارانه متوسل نشوم.
  ۴- عالم بی عمل نباشم!
  آنگاه خودم نامم را در تمام تقویم های تاریخ ثبت خواهم کرد.

  4
  2
 5. غلامحسین . محجوبی سیاهکلی :

  روز ” ملّی” مددکاران اجتماعی ایران قطعاً باید بر اساس تقویم هجری شمسی باشد ، زیرا کوتاهتر بودن سال قمری نسبت به شمسی موجب تغییر روز مددکار هر سال خواهد شد ، لذا لازمست هیئت مدیره محترم فعلی در اسرع وقت طی فراخوانی ، پیشنهادات را با ذکر دلیل دریافت کرده و در یک کمیته تخصّصی بررسی و انتخاب و جهت تثبیت ان پیگیری نماید . با تشکّر

ارسال نظر


آخرین موضوعات