کد خبر: 4084 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۰۵ - جمعه ۲۶ خرد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

افزایش ۱۵ درصدی معلولان در سال ۹۱

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی در نخستین نشست خبری خود در سال 91 در محل کنفرانس هتل المپیک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال گذشته در عرصه‌های مختلف اقداماتی انجام شدکه به موضوعات متنوع از جمله توانمندسازی معلولان در بخش‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، معیشتی توجه ویژه‌ای شد.

وی تصریح کرد: در سال 90 سعی شد در بخش مسکن عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم به طوری که تا پایان سال 90، 40 هزار واحد مسکونی آماده و تحویل متقاضیان مسکن شد.

هاشمی اضافه کرد: در بخش اشتغال سهم سازمان 44 هزار فرصت شغلی در نظر گرفته شده بود که با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده و ایجاد توسعه مراکز این آمار به 70 هزار فرصت شغلی افزایش پیدا کرد ضمن اینکه اشتغال‌های سازمان سهل و آسان است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در تشریح نظامات این سازمان در سال 90 تاکید کرد: در سه ماهه پایانی سال 90 مرکز تخصصی پیشگیری در سازمان احیا شد به طوری که این مرکز در سالهای گذشته به فراموشی سپرده شده بودو مجددا احیا شد.

وی تصریح کرد: حمایت از خط 148 و ارائه مشاوره‌های تلفنی یکی دیگر از اقدامات این مجموعه بوده است ضمن اینکه در بخش درمان و پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی در سال گذشته توسعه مراکز پیشگیری از اعتیاد را در سال گذشته در دستور کار خود قرار دادکه نتایج خوبی حاصل شد.

هاشمی به تهیه پروتکل درمان در زمینه شیشه اشاره و افزود: این پروتکل در حال حاضر آماده و به زودی به مراکز جهت اجرا ابلاغ خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ایجاد مرکز TC و مرکز اقامتی در کرج را ویژه معتادان وابسته به مواد صنعتی را یکی دیگر از اقدامات سازمان بهزیستی عنوان کرد و گفت: خط ملی اعتیاد نیز در سال گذشته را از لحاظ منابع انسانی و اعتباری توسعه دادیم که امسال نیز حمایت ویژه ای از این خط صورت خواهد گرفت.

وی در ادامه افزود: در بخش اشتغال معتادان بهبود یافته سال گذشته گام خوبی برداشته شد که بیش از سه هزار نفر در سال گذشته در بخش اشتغال معتادان بهبود یافته شاغل شده و امسال نیز تعداد بیشتری از معتادان بهبود یافته وارد مشاغل مورد نظر خواهند شد.

هاشمی خاطرنشان کرد: مسکن معتادان بهبودیافته یکی دیگر از اقدامات سال 90 سازمان بود که امسال نیز بنا داریم سهمی از مسکن مهر ویژه سازمان را اختصاص به این افراد دهیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه نشست خبری خود به تقویت اورژانس اجتماعی در سال جاری اشاره کرد و گفت: لایحه تقویت و قانونمند‌شدن این اورژانس در حال حاضر به دولت ارسال شده است و به زودی این لایحه به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد.

وی تاکید کرد: تمام کارمندان و نیروهای اورژانس اجتماعی 123 در حال حاضر با سازمان بهزیستی قرارداد دارندو هیچ مشکلی در خصوص عدم امنیت شغلی ندارند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور د ر ادامه خاطرنشان کرد: امسال نیز طرح‌های مختلفی از روی سازمان برای جامعه هدف در نظر گرفته شده که از آن جمله می‌توان به طرح آفتاب اشاره کرد که در این طرح 25 برنامه در زمینه‌های مختلف در نظر گرفته شده است.

وی افزود: سازمان بهزیستی در سال 91 برنامه های مختلفی را در زمینه ورزش معلولان، توسعه مهدهای کودک و همچنین ارائه برنامه‌های آموزشی یکپارچه درمهدهای کودک در نظر گرفته است که از ابتدای مهر در تمامی مهدهای کودک یک محتوای فرهنگی و آموزشی برای کودکان ارائه خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور به جشنواره شهید فیاض‌بخش اشاره کرد و افزود: در این بخش نیز سه عنوان در نظر گرفته شده است که به زودی محتوای این جشنواره اعلام خواهد شد.

هاشمی خاطرنشان کرد: افتتاح مراکز بنیادهای پیشگیری از معلولیت یکی دیگر از اقدامات سازمان بهزیستی در سال جاری است که اولین مرکز در مشهد افتتاح شده است و به زودی در 4 نقطه دیگر در کشور از جمله تبریز،‌یزد، اصفهان، شیراز،‌ 4 مرکز دیگر افتتاح خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه نشست خبری خود به برطرف شدن مشکل سوخت معلولان اشاره کرد و گفت: با تدبیر و برنامه ریزی صورت گرفته قرار است مابه‌التفاوت سوخت معلولان هر ماه به کارت این افراد واریز شود که میانگین این مبلغ ماهیانه 15 هزار تومان است.

وی تاکید کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته در بخش سوخت معلولان پیش‌بینی می‌شود تعداد بیشتری از معلولان از تسهیلات در نظر گرفته شده در بخش مابه‌التفاوت سوخت استفاده کنند.

وی در پایان از افزایش اعتبارات سازمان بهزیستی در سال 91 خبر داد و گفت: اعتبارات امسال 30 درصد افزایش پیدا کرده که در همین راستا نیز مستمری معلولان 15 درصد افزایش پیدا می‌کند که با برنامه ریزی انجام شده ما به التفاوت مستمری معلولان در ماه‌های گذشته از سال 91 در پایان خرداد واریز می‌شود.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات