کد خبر: 4094 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۲۶ - پنجشنبه ۲۵ خرد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

«مطالعات زنان» در دانشگاه «علامه طباطبایی»

رشته مطالعات زنان یک دوره مطالعات میان‌رشته‌ای است که به نحوی با دروس علوم پایه ارتباط دارد. در این رشته سعی بر این است تا بینش صحیح و غیرجانبدارانه‌ای از جایگاه زن در هستی و جهان امروز به صورت علمی و آکادمیک و با توجه به مطالعات تطبیقی ارایه شود.
براساس آنچه در وب‌سایت دانشگاه علامه طباطبایی آمده، هدف از تدوین برنامه کارشناسی ارشد مطالعات زنان عبارت است از معرفی شأن و نقش زن در جهان هستی از دیدگاه اسلام. همچنین تربیت نیروی انسانی متخصص در جهت آموزش و پژوهش در امور زنان، تربیت نیروی انسانی برای سیاست‌گذاری مطلوب در سطوح مختلف برنامه‌ریزی کشور و تقویت بینش انسانی در جهت سیاست‌گذاری مطلوب در سطوح مختلف برنامه‌ریزی کشور و تقویت بینش علمی نسبت به مساله زن برای اصلاح نگرش‌های اجتماعی و فرهنگی.
از دانش‌آموختگان این رشته می‌توان در زمینه‌های ذیل به صورت کارشناس اجرایی، مشاور یا سیاست‌گذار بهره گرفت: کمیسیون‌های مجلس، کمیسیون‌های بانوان، خدمات مشاوره‌ای، مددکاران اجتماعی سازمان بهزیستی، مشاوران وزیر و دفتر مشاوره امور بانوان در وزارتخانه‌ها، انجمن اولیا و سازمان تدوین کتاب‌های درسی، صدا و سیما و برنامه‌سازی و برنامه‌ریزی، شورای فرهنگی اجتماعی زنان، شورای‌عالی جوانان، مشاوره حقوقی دادگاه‌ها، شورای‌عالی برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری، برنامه و بودجه.
دوره کارشناسی ارشد رشته مطالعات زنان با سه گرایش زن و خانواده، حقوق زن در اسلام و تاریخ زنان در حال تدریس بوده که در حال حاضر از سه گرایش مذکور، فقط گرایش زن و خانواده در این دانشگاه ارایه می‌شود.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات