کد خبر: 4145 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۰۲ - سه شنبه ۳۰ خرد ۱۳۹۱ | ۱ نظر | |

استفاده حداکثری از فضای زندان برای مجرمان خطرناک

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط‎ عمومی و اطلاع‎رسانی دادگستری کل استان گلستان، احمد فاضلیان در نخستین کارگاه آموزشی کاهش جمعیت کیفری استان اظهار داشت: به تشخیص قاضی و بر اساس مواد آیین‎نامه اجرایی، متهمین بازداشتی به موجب قرار تامین به جای زندان به بازداشتگاه موقت فرستاده می‎شوند.

وی از راه‎اندازی این بازداشتگاه حداکثر تا مرداد ماه امسال خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم با پیگیری‎های اداره کل زندان‎های استان، این بازداشتگاه در گنبدکاووس نیز راه‎اندازی شود.

رئیس کل دادگستری استان گلستان حبس‎زدایی را یک تکلیف دینی، عقلانی و قانونی برشمرد و گفت: همه مکلف هستند به قوه قضائیه در اجرای این سیاست کمک کنند.

فاضلیان با اشاره به گستردگی جوامع و پیچیدگی جرائم در دنیای امروز وجود زندان را ضروری دانست و خاطر نشان کرد: ما در حبس‎زدایی به دنبال استفاده منطقی و عقلانی و هدفمند از مجازات حبس هستیم.

وی با بیان اینکه امروزه مجازات حبس یکی از مهمترین کیفرهایی است که در بسیاری جوامع دنیا اعمال می‎شود افزود: با توجه به شرایط موجود نمی‎توانیم زندان را از زندگی اجتماعی مردم حذف کنیم.

رئیس کل دادگستری استان گلستان تصریح کرد: آنچه ما در حبس‎زدایی باید محقق کنیم استفاده حداکثری از فضای زندان برای مجرمان خطرناکی است که امنیت جامعه را تهدید می‎کنند و جلوگیری از ورود افرادی که حضور آنها در زندان نه تنها کمکی به ارتقای امنیت و آرامش مردم و جامعه نمی‎کند بلکه آثار مخرب فردی و اجتماعی را نیز بر جامعه تحمیل می‎کند.

فاضلیان با بیان اینکه افزایش جمعیت کیفری سبب کاهش سطح خدمات درمانی، آموزشی و فرهنگی در زندان‎ها شده است افزود: این در حالی است که ما باید با ایجاد فضای مناسب در زندان‎ها زمینه را برای احیای ارزش‎ها و کرامت انسان‎ها فراهم کنیم.

رئیس کل دادگستری استان گلستان با بیان اینکه قضات باید با تغییر نگاه خود به صدور مجازات‎های جایگزین حبس ترغیب شوند اذعان داشت: اعمال مجازات‎های جایگزین حبس نیاز به تشکیلات دارد و از هم‌اکنون باید در فکر تربیت روانشناسان و مددکاران اجتماعی در جامعه باشیم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ دیدگاه مطلب براي " استفاده حداکثری از فضای زندان برای مجرمان خطرناک " ارسال شده است.

  1. دوست دارم که دوست، عیب مرا
    همچـو آئینــه روبــــــــــرو گـوید
    منتظر شما هستیم

ارسال نظر


آخرین موضوعات