کد خبر: 4257 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۱۶ - جمعه ۹ تیر ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

حوزه های مددکاری اجتماعی نیازمند بازتعریف هستند

رییس انجمن مددکاران اجتماعی خراسان جنوبی گفت: حوزه های مددکاری اجتماعی مغفول مانده و دست اندرکاران این حوزه بایستی برای رفع مشکلات موجود در حوزه های اجتماعی، بازتعریف مجددی از خود به عمل آورند.
‘محسن مروی’ روز پنجشنبه در گفتگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: یکی از مهمترین ماموریتهای مددکاران اجتماعی، کمک به ارتقای مستمر کیفیت زندگی و توسعه شاخصهای سلامت اجتماعی است.

وی بر لزوم استفاده از تخصص مددکاران در تصمیم‌ گیریهای حوزه اجتماعی تاکید کرد و گفت: نباید این نکته مهم را فراموش کرد که پیچیدگی مسایل اجتماعی ایجاب می‌کند مدیران این حوزه علاوه بر مدیریت، باید دانش و تخصص داشته باشند.

وی با بیان اینکه لازم است به مددکاران اجتماعی به عنوان ضابطان اجتماعی نگاه شود، افزود: اورژانس اجتماعی 123و مددکاران اجتماعی باید در حد فاصل خانه تا کلانتری مداخله کنند تا میزان آسیب‌ها، پرونده ‌های قضایی، تعداد افراد زندانی و دارای سوء سابقه و غیره کاهش یابد.

وی گفت: تحقق اهداف سند چشم انداز 1404 در بخش های مختلف اقتصادی، رفاه،

سلامت و موارد مشابه مستلزم بکارگیری تمام ظرفیت‌های مددکاران اجتماعی است.

مروی افزود: مددکاران اجتماعی باید با افزایش اطلاعات و تغییر نگرش نسبت به توانایی ‌های حرفه‌ای، خود را باور کنند و به سمت تولید دانش بومی حرکت کنند زیرا دانش بومی ما در حوزه مددکاری اجتماعی بسیار فقیر است.
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 80182566

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات