کد خبر: 4266 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۵۸ - یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۱ | ۱ نظر | |

مددکار اجتماعی نیاز جامعه امروزی

دکتر سعیدی استاد دانشگاه های اصفهان در رشته های مددکار اجتماعی با حضور در جمع مددکاران زندان های استان اصفهان نیاز جامعه را به مددکاران اجتماعی ضروری دانست.

به گزارش روابط عمومی زندان های استان اصفهان،وی با اشاره به گذشت یک قرن از کار مددکاری در جوامع بشری گفت:هنوز تلاش وفعالیت مددکار اجتماعی در جامعه مطرح و ناشناخته است.
وی در ادامه گفت:اگر در جامعه مددکار وجود داشته باشد سبک کار و روش زندگی درون جامعه نیز متفاوت خواهد بود و از این رو سخت ترین کار در جامعه را مددکاران اجتماعی برعهده دارند و بیشتر در خصوص آسیب خواهند بود.
استاد دانشگاههای اصفهان درادامه وجود جامعه سالم را حضوروپرورش مددکاران اجتماعی دانست و برپیشگیری از وقوع جرم در جامعه تاکید کرد.
دکتر سعیدی در ادامه از وجود و افزایش جرم و طلاق در استان اصفهان انتقادکردو پیرامون محبوس شدن زندانیان گفت:در بحث زندان این نیست که هر کسی وارد شدمجرم و یا از قبل مجرم بوده است بلکه از نظر مددکاری او یک انسان است و به عنوان یک فرد در جامعه و انسان تلقی می شود.
وی در پایان آموزش به خانواده هاراموثرترین راه برای پیشگیری از وقوع جرم دانست و گفت:مددکار و روانشناس اجتماعی باید در کنار هم باشند و با یکدیگر کار کنند وازاطلاعات و دانش اجتماعی برخوردار باشند و در پیشگیری از وقوع جرم باید موانع برداشته شود.

منبع-وب سایت اداره کل زندانهای اصفهان

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: , ,


۱ دیدگاه مطلب براي " مددکار اجتماعی نیاز جامعه امروزی " ارسال شده است.

  1. محمد :

    بانام ویاد خدا وبا عرض خسته نباشی خدمت دکتر سعیدی
    به نظر من اگر به مددکاران یه فرصت داده شود واز انها در همه زمینها کمک خواسته شود جلوی بیشتر این جرم و جنایت در کشور گرفته میشود
    با تشکر محمد دانشجوی مددکاری اجتماعی

ارسال نظر


آخرین موضوعات