کد خبر: 4270 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۴۳ - دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

حمایت جدی از حقوق و مزایای مددکاران بهزیستی

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، جلیل جعفری بنه ظهر امروز در گردهمایی مشترک مدیران و معاونان بهزیستی اردبیل اظهار داشت: در کنار اجرای کامل قانون جامع حمایت از معلولین و پیش‌بینی حداکثر 5 درصد ظرفیت اشتغال دستگاه‌های دولتی به این قشر آسیب‌پذیر بسیاری از نارسایی‌ها در این زمینه باید مرتفع شود.

وی حمایت جدی از کارکنان و مدد‌کاران بهزیستی از لحاظ حقوق و مزایا را یادآور شد و خاطرنشان کرد:‌ در این زمینه در مجلس نهم تلاش خواهد شد تا با توجه به سنگینی مسئولیت و کار حمایت و نگهداری از معلولان و نیازمندان جامعه حداقل 50 درصد حقوق و مزایا افزایش یابد.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل بیان داشت: ما در بخش تقویت انجمن‌ها و سمن‌های غیر‌دولتی نیز در تلاش هستیم تا لایحه ارائه شده از سوی دولت را که بخشی از آن در مجلس هشتم مصوب شده در کمیسیون‌های تخصصی مورد بررسی قرار داده و کار را با پیگیری مستمر به نتیجه برسانیم.

جعفری بنه یکی از وظایف بهزیستی را کاهش فقر در مناطق روستایی و محروم جامعه توصیف کرد و یادآور شد: برای کاهش مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های مختلف باید به اقدامات پیشگیرانه توجه بیشتری شود.

وی عنوان کرد: توجه به امر پیشگیری در حوزه معلولیت‌ها باعث وقوع معلولیت اندک شده و هزینه‌های صرف شده در جامعه را تا حد بالایی کاهش خواهد داد.

این نماینده مجلس گفت: اعتبارات پیشگیری از معلولیت‌ها و سایر آسیب‌های اجتماعی در جامعه باید بیشتر از درمان باشد و با صرف هزینه اندک از وقوع معلولیت در جامعه جلوگیری شود.

جعفری بنه وظایف بهزیستی را در قبال جامعه سنگین دانست و افزود: در اساسنامه سازمان بهزیستی 35 وظیفه سنگین برای این سازمان ذکر شده که پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی مهم‌ترین آنها است.

وی با بیان اینکه مددکاران بهزیستی با عطوفت تمام از معلولان و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست نگهداری می‌کنند، ادامه داد: باید به تامین مسکن و مزایای سختی کار این کارکنان توجه بیشتری شود تا این قشر با انگیزه و بدون دغدغه خدمت کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود اظهار داشت: باید توجه به شهرستان‌های استان در جهت تامین امکانات لازم برای اورژانس‌های اجتماعی و یا ایجاد اورژانس اجتماعی بیشتر شده تا هیچ شهرستانی از امکانات محروم نباشد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات