کد خبر: 4332 | تاریخ انتشار: ۰:۰۳:۵۵ - یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

دایره سیاست گذاری در حوزه اجتماعی گسترش می یابد

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: می توان با ایجاد بانک و برگزاری جشنواره «ایده های اجتماعی» دایره سیاست گذاری و تصمیم گیری در حوزه اجتماعی را گسترش داد و افراد خلاق و ایده های مناسب را شناسایی کرد.
حسن موسوی چلک در گفت وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام تشکیل بانک ایده های اجتماعی و برگزاری جشنواره ایده های اجتماعی در سال آینده، اظهار کرد: عموما جشنواره ها در کشور ما به گونه ای برگزار می شوند که در طی آن ماهیت حوزه های اجتماعی نادیده گرفته شده یا کمرنگ است و این امر یکی از ضرورت های برگزاری جشنواره ایده های اجتماعی است.
وی افزود: در کشور مالکیت های فرهنگی، صنعتی و علمی بسیار مورد توجه قرار می گیرند و به ثبت می رسند، اما جایگاه مالکیت ایده های اجتماعی نامشخص است و این امر نشان دهنده ضعف حوزه های اجتماعی است، چرا که در حوزه اجتماعی به دنبال ایجاد فرصت برای بروز خلاقیت و آشنایی افراد نبوده ایم.
رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با بیان اینکه امروز مسائل اجتماعی یکی از مسائل مهم در سطح کلان کشور هستند، عنوان کرد: در چنین شرایطی تقویت ایده های اجتماعی و فراهم کردن زمینه های ورود آنها می تواند موجب ایجاد پویایی و آینده نگری در حوزه اجتماعی شود.
موسوی چلک در ادامه با اعلام خبر انتشار فراخوان “بانک ایده های اجتماعی” در سایت انجمن مددکاران اجتماعی ایران، گفت: این ایده ها توسط کمیته علمی و اجرایی به ثبت رسیده و با حفظ امانت به سازمان ها و دستگاه های مربوطه ارسال می شود تا بتوان زمینه را برای اجرای ایده ها و همچنین ظهور و بروز خلاقیت افراد فراهم کرد.
رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در ادامه با انتقاد از فعالان حوزه اجتماعی و رسانه ها در زمینه بی توجهی نسبت به مسائل و مشکلات و ایده های اجتماعی، عنوان کرد: لازم است، بسترهای لازم برای این موضوع فراهم و این بسترها گسترش یافته و به جامعه معرفی شوند.

منبع-ایسنا

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات