کد خبر: 4335 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۱۷ - دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

اجرای طرح ملی آفتاب برای مددجویان بهزیستی کشور

رییس سازمان بهزیستی کشور در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران مازندران در طرح ملی آموزش فرهنگی و توانمندسازی اجتماعی بهزیستی با نام ‘ آفتاب که در پارک شهید زارع ساری برگزار شدگفت : رسیدگی به معلولان و توانمندسازی آنان برای ما مسوولان به عنوان خادمین این اقشار افتخار آمیز است و با اجرای طرح آفتاب ما سختی های زندگی مددجویان و معلولان را از زاویه نزدیک تر احساس می کنیم.

هاشمی افزود : اولین گام در مددکاری اجتماعی ایجاد ارتباط رفتاری و کلامی با مددجو است

رییس سازمان بهزیستی کشور از تخصیص 300 میلیارد ریال وام قرض الحسنه به مددجویان در سال جاری خبر داد و گفت: این اعتبار بزودی در استان های کشور توزیع خواهد شد.

هاشمی به اعزام 10 هزار مددجو به کربلای معلی و مشهد مقدس با اولویت زنان سرپرست خانوار درامسال اشاره کرد و افزود : در طرح ملی آفتاب ، پرونده های مددجویان بازنگری و برای توانمند سازی آنان کمک های ویژه ای در نطر گرفته می شود

هاشمی گفت : در اجرای هر مرحله از این طرح پرونده 150 تا 200 مددجو بررسی اولیه می شود و سپس برای مددجویان مورد نظر فراخوان ارسال می شود تا از نزدیک با آنان مشاوره شود.

وی بابیان اینکه که بیش از 25 خدمت در طرح ملی آفتاب مورد توجه است ، افزود : هم اکنون بهزیستی به بیش از سه میلیون نفر خدمات مستقیم و مستمر ارائه می‌کند و افزون بر 10 میلیون نفر نیز در حوزه پیشگیری از خدمات این سازمان بهره‌مند هستند.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: , ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات