کد خبر: 4478 | تاریخ انتشار: ۵:۰۱:۳۲ - چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

همایش تخصصی مددکاری و سلامت اجتماعی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی ظهر امروز در این همایش گفت: یکی از ابرازهای مناسب برای جلوگیری از کاهش آسیب‌های اجتماعی تحکیم بنیان خانواده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

ابوالقاسم نصراللهی اظهار داشت: کانون خانواده نقش بسیار موثری در سلامت جامعه دارد و چنانچه بنیان این کانون حفظ شود، مشکلات اجتماعی در جامعه رو به کاهش خواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه جدایی بین اعضای خانواده زمینه را برای بروز آسیب‌های اجتماعی فراهم می‌کند، تصریح کرد: اگر بنیان خانواده بر اساس صداقت و دوستی و مهربانی پایه‌گذاری شود و در راستای تقویت این پایه‌ها تلاش شود، بدون شک پایداری بنیان خانواده موجب امنیت اجتماعی و روانی در جامعه می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی گفت: نهاد خانواده در دین مبین اسلام مورد تاکید و توجه قرار گرفته که این نشان‌دهنده اهمیت و جایگاه خانواده است.

وی ادامه داد: آشنایی با تربیت اسلامی اصلی اساسی در تربیت فرزندان است و لازم است والدین برای تحقق این مهم با احکام و تربیت اسلامی آشنایی کامل داشته باشند.

رئیس انجمن مددکاران ایران نیز گفت: با اعلام فراخوان ارسال مقالات به این همایش 100 مقاله ارسال شده که از این تعداد 82 مقاله قابل بررسی بود که از مجموع مقالات قابل بررسی 17 مقاله به صورت سخنرانی و 20 مقاله به شکل پوستر ارائه شده است.

سید حسن موسوی‌چلک پرداختن به نقش مداخلات موفق در کنترل و کاهش آسیب، خانواده سالم از منظر اسلام، نقش رسانه‌ها در ارتقای سلامت خانواده، عوامل موثر در طلاق و راهکارهای کنترل و کاهش طلاق و نقش مددکاری اجتماعی را از اهداف برپایی این همایش عنوان کرد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات