کد خبر: 4524 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۱۶ - دوشنبه ۲ مرد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

بیش از 20 میلیون خانواده در کشور وجود دارد.

معاون پیشگیری و درمان اعتیاد مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته بیش از 20 میلیون خانواده در کشور وجود دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران اراک براتی سده در همایش ملی علمی ، تخصصی مددکاری و سلامت اجتماعی خانواده در اراک افزود: اکثر این خانواده ها سالم و موفق هستند و تنها درصد بسیار کمی از آنها دچار معضل و آسیب های اجتماعی می باشند.

وی بیان کرد: برای کاهش معضلات و آسیب های اجتماعی در این خانواده ها باید تلاش ویژه ای صورت گیرد تا خانواده های سالم نیز به این مشکلات و آسیب ها دچار نشوند.

معاون پیشگیری و درمان اعتیاد مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: این نهاد برنامه های مختلفی در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه آسیب های نو پدید و اعتیاد دارد.

دکتر براتی سده اظهار کرد: سالانه بیش از دو میلیون نفر از آموزش مهارت های 10 گانه اجتماعی این سازمان بهره مند می شوند و در این راستا تاکنون توفیقات چشمگیری را شاهد بوده ایم.

وی یادآور شد: هفت هزار گروه سال گذشته، شش میلیون و 100 هزار نفر را تحت آموزش های سوء مصرف مواد مخدر قرار دادند و پیش بینی شده بر اساس برنامه پنجم توسعه این مهم در سال جاری به حدود 13 میلیون نفر برسد.

معاون پیشگیری و درمان اعتیاد مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: رصد عوامل خطر و محافظت کننده آسیب های اجتماعی استان های مختلف از برنامه های مهم در دستور کار امسال این سازمان است./ع

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: , ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات