کد خبر: 4528 | تاریخ انتشار: ۰:۰۲:۲۰ - دوشنبه ۲ مرد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

ورود رشته کارشناسی “مددکاری قضایی” به دانشگاه سازمان زندانها

معاون مرکز آموزش و پژوهش سازمان زندانهای کشور اعلام کرد: برای نخستین بار و به دلیل ضرورت به روز کردن زندانبانی رشته تحصیلی مددکاری قضایی در مقطع کارشناسی از سال جدید تحصیلی در دانشگاههای علمی کاربردی این سازمان تدریس می‌شود.

ناصر ربیعی در گفتگو با خبرنگار مهر از ایجاد رشته تحصیلی مددکاری قضایی در کشور خبر داد و افزود: برای ایجاد این رشته تخصصی حداقل دو سال مطالعه و یک سال پیگیری و دفاع شده است تا اینکه از طریق مراجع رسمی و قانونی بالاخره ایجاد این رشته تحصیلی تصویب شد.

وی افزود: این رشته تحصیلی به نوعی مکمل زندانبانی نوین و به روز است و دانشجویان می توانند در کنار آموزش مددکاری واحدهای قضایی و حقوقی مکمل را هم پاس کنند.

معاون مرکز آموزش و پژوهش سازمان زندانهای کشور اظهار داشت: این رشته جدید از آغاز ترم تحصیلی دانشگاهها وارد شده و از آنجایی که تمام واحدهای دانشگاهی ظرفیت پذیرش ندارند فعلا تنها در دو مرکز از 10علمی کاربردی سازمان زندانها تدریس می شود.

ربیعی گفت: بر اساس برنامه ریزیهای انجام شده 80 درصد دانشجویان از کارکنان سازمان زندانها و 20 درصد هم پذریش آزاد خواهیم داشت.

وی گفت: تا کنون بیش از سه هزار و 500 فارغ التحصیل داشته ایم و هم اکنون بیش از دو هزار و 500 دانشجوی زندانبانی در حال تحصیل در مراکز علمی کاربردی سازمان زندانها هستند.
وی افزود: 20 درصد از دانشجویان مراکز علمی کاربردی سازمان زندانها را دانشجویان غیر سازمانی تشکیل می دهند و دانشجویان سازمانی در رشته های مددکاری اجتماعی زندان، پیشگیری از اعتیاد، دوره های فنآوری اطلاعات و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در زندان، اصلاح و تربیت و… به عنوان دانشجویان زندانبانی تحصیل می کنند.

معاون مرکز آموزش و پژوهش سازمان زندانهای کشور گفت: کارکنان قبل از استخدام و ورود به زندانها به مدت چهارهفته آموزشهای فشرده که مهمترین آن نوع ارتباط با زندانی و نحوه مقابله با تهدیدهاست می گذرانند و در مدت خدمت آموزشها بر حسب مقتضیات زمان به کارکنان ارائه می شود. به عنوان مثال وقتی که بیشترین جرائم کشور را مواد مخدر تشکیل می دهد باید پرسنل زندان با جدیدترین انواع مواد مخدر، طرز استفاده و نحوه ورود مواد مخدر به زندان آگاهی کافی داشته باشند تا بتوانند به درستی عمل کنند.

ربیعی با بیان اینکه در سال 70 تنها 25 درصد از کارکنان سازمان زندانهای کشور دارای تحصیلات دانشگاهی بودند گفت: در سال گذشته بیش از 75 درصد از کارکنان سازمان زندانهای کشور و زندانبانان دارای تحصیلات دانشگاهی بودند که این آمار درحال افزایش است.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات