کد خبر: 4535 | تاریخ انتشار: ۰:۰۶:۲۲ - سه شنبه ۳ مرد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

زیربنای سیستم مدیریتی در سازمان زندان‌ها اصلاحی و تربیتی است

معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌ها گفت: یکی از اهداف مهم آن اصلاح رفتار مجرمانه و اقدامات فرهنگی و تربیتی است که شالوده واساس نگرش مدیریت در زندانهای بر این اساس است.

به گزارش ایسنا،‌ علی شمس در حاشیه بازدید از اداره کل زندان‌های استان البرز با تشریح برنامه‌های سال گذشته افزود: قریب به 200 عنوان برنامه در ارتباط با ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در سطح زندان‌های کشور به انجام رسیده است این برنامه ها در بخش‌های فرهنگی و تربیتی، بهداشتی و درمانی، اشتغال و حرفه آموزی با تمامی اوقات زندگی زندانیان توام گشته است که به همین علت برنامه ها در سال جدید ارتقاء یافته و تلاش شده است که چندین برنامه دیگر جهت اجرا به ادرات کل زندان‌های کشور ارسال شود.

شمس در ادامه از راه‌اندازی کلینیک ترک سیگار در اکثر زندان‌های کشور خبر داد و اظهارکرد: برنامه کاهش رفتارهای پرخطر که از 5سال گذشته اجرایی شده است. در حال حاضر بنا بر تاکید ریاست محترم سازمان به عنوان ستاد پیشگیری و کاهش آسیب از رفتارهای پر خطرتغییر نام داده است و با ادامه کار رو به رشد کلینیک های مثلثی که در سه بخش اعتیاد، ایدز و بیماری های ویروسی فعالیت می‌کنند از این رو به منظور پیشگیری و از روی آوردن زندانیان به مواد مخدر برنامه کلینیک ترک سیگار همسو با برنامه های کلینیک مثلثی به ادارات کل استان ها اعلام شده است و توسط تیم درمان همچون پزشک، مددکار اجتماعی، مشاور، روانشناس و روانپزشک مراحل ترک سیگار و باز آموزی اجتماعی خواهد شد و در ادامه این برنامه غربال گیری و آموزش مهادت های زندگی نیز در دستور کار قرار دارد.

رییس ستاد پیشگیری و کاهش آسیب رفتارهای پر خطر سازمان زندان‌های کشور، تراکم جمعیت کیفری در سطح زندان‌ها را یکی از موانع اساسی در اجرای کامل برنامه‌های فرهنگی دانست و اظهارکرد: علیرغم محدودیت‌های همچون شناور بودن و جمعیت کیفری بیش از ظرفیت در سطح زندان‌ها سعی شده است تا با به کارگیری توانمندی‌های بالقوه مددجویان در امور اشتغال و فرهنگی تعداد بیشتری از زندانیان از این برنامه‌ها بهره‌مند شوند.

وی در ارتباط با برنامه‌های ماه مبارک رمضان تصریح کرد: برنامه خاص ماه مبارک رمضان دارای ابعاد و بخش‌های متفاوت و مرتبط به هم هستند. ارائه برنامه تغذیه جهت سلامت جسم، برگزاری محافل قرآنی و برنامه‌های قرآنی 1446 حفظ جزء 30 قرآن، برگزاری مسابقات قرآنی، برگزاری مراسم شب‌های لیالی قدر سرعت بخشیده و ارتقاء می‌یابد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات